Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nádrže na Cibulce Metrostav přes odpor ekologů patrně postaví

  16:10aktualizováno  16:10
Praha - Ministerstvo zemědělství povolilo firmě Metrostav-Intertrade stavbu vyrovnávacích nádrží, takzvaných retencí, které jsou součástí budoucího bytového komplexu na Cibulce v Praze 5. Řekl to mediální zástupce investora Petr Kotek. Stavbu nádrží, které by zabraňovaly přetížení kanalizace, musel investor zastavit na základě verdiktu Vrchního soudu, u něhož podala žalobu ekologická sdružení. Ta se hodlají proti novému povolení odvolat.

"Určitě se odvoláme, protože je problém s tím, že výpočet množství vody, které do kanalizace a retencí půjde, je značně podhodnocený," řekl Martin Skalský ze sdružení Děti Země.

Vrchní soud ale podle Kotka neshledal na záměru vybudovat nádrže v předpokládané podobě žádné pochybení. Povolení však mělo vydat ministerstvo zemědělství, a nikoli životního prostředí, které soudem zrušené povolení vydalo, vysvětlil. "Investor chce pokračovat ve stavbě nádrží ihned poté, co povolení nabude právní moci," uvedl Kotek. Nyní bude muset být vyvěšeno 15 dní na úřední desce radnice Prahy 5.

Metrostav-Intertrade přišel také o stavební povolení na bytový komplex, které kvůli formálním pochybením zrušil začátkem června Městský soud v Praze. Ekologická sdružení, která stavební povolení napadla, tvrdí, že již rozsudek dostala. Investor jej podle Kotka ještě neobdržel, a proto může nadále stavět.

Kotek uvedl, že případnou obsílku může vyzvednout právní zástupce investora, který však má do příštího týdne dovolenou. "Sice jsme dosáhli zrušení stavebního povolení, ale hrubá stavba je téměř kompletní," řekla Lenka Matoušková z Občanského sdružení Cibulka.

Matoušková i Kotek se shodují v tom, že další osud stavby bude záviset na magistrátu. Investor chce v blízkosti přírodního parku Košíře - Motol vystavět zhruba 100 luxusních bytů. Podle ekologických aktivistů je stavba předimenzovaná. Ekologové proto požadují úpravy původního projektu.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Manželé dali milion na výstavu o republice. Děti to jednou pochopí, říkají

Pavel Müller byl pilotem záchranné služby Jihomoravského kraje.

Neobvykle vysokou částkou přispěla rodina Müllerova z Mikulovska na chystanou výstavu ke stému výročí republiky pod...

Jednotka ze Strakonic má pohotovost v NATO. Může jít kdykoli do akce

Protiletadlový komplet RBS-70.

Pro dvě stovky vojáků protivzdušné obrany ze Strakonic začala tříletá pohotovost v rámci Sil rychlé reakce NATO. V...

Policie viní z terorismu bývalého imáma z Prahy. Jeho bratr válčí v Sýrii

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie obvinila z terorismu první tři Čechy. Jedním z nich je bývalý pražský imám Sámer Shehadeh, o nějž se již dříve ...

Najdete na iDNES.cz