Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na většinu silnic se vrátila námraza

  10:44aktualizováno  10:44
Na silnice se opět vrátila námraza. Teploty totiž klesly hluboko pod bod mrazu a chemický posyp na mnoha místech ztratil účinek. Mokré vozovky kryté rozbředlou vrstvou sněhu se mění v kluziště, hlásila ráno ABA. Někde navíc zledovatělé silnice pokryl nový sníh.

Na hlavních dálničních a silničních tazích byl ráno většinou mokrých povrch po chemickém ošetření. Místy ale zůstaly zbytky sněhu, především v rychlých jízdních pruzích.

Zledovatělá vrstva se podle ABA vytvořila na komunikacích nižších tříd na Kralupsku, Šumpersku, Jesenicku a v okolí Odoleny Vody. Ráno to klouzalo také na Pardubicku a Královéhradecku.

Nový sníh přes noc napadl na Třebíčsku, Náchodsku, Hlinecku, Trutnovsku, Břeclavsku, Královéhradecku, Ústeckoorlicku, Poličsku a Vysokomýtsku. Na Mělnicku a Kokořínsku zůstala ujetá vrstva staršího sněhu.

Se zbytky sněhu po pluhování byly ráno problémy také na Mladoboleslavsku a Chrudimsku i v okolí Benátek nad Jizerou.

Rozbředlá vrstva sněhu ráno komplikovala dopravu v okolí Rychnova nad Kněžnou, v oblastech Kolín, Kutná Hora, Nymburk, Praha východ, ale také v Chomutově, Děčíně, Litoměřicích, Lounech, Ústí nad Labem, na Jihlavsku, Havlíčkobrodsku či Jindřichohradecku.

Sníh v noci způsobil potíže také na horských hraničních přechodech. Například na příjezdu k celnici v Harrachově provozu překážel vzpříčený kamion. Nákladní auta tam nemohla projet bez sněhových řetězů.

Řidiči na náledí bourali
Na zledovatělých silnicích opět ráno řidiči bourali. Na silnici z Hradce Králové na Vamberk se u Třebechovic pod Orebem srazilo několik osobních aut. Na vozovce v lesním úseku byla podle ABA silná vrstva náledí. V místě nehody proto zůstala komunikace průjezdná jen velmi obtížně.

Dopravní informace

Předpověď počasí

Na hlavním tahu z Nového Jičína na Hranice se u Bělotína ráno srazily dva kamiony. Podle ABA nebyl nikdo zraněn. Vozidla ale zablokovala ve směru k Hranicím oba jízdní pruhy. Dopravu proto museli řídit policisté.

Téměř každý den vyjíždějí policisté na karlovarskou silnici k odbočce na Unhošť. I v pondělí se ve směru od Prahy srazil za Jenčí nákladní vůz s několika osobními auty.

Silnice namrzla i na hlavním tahu z Českých Budějovic do Tábora. U Veselí nad Lužnicí navíc podle ABA snížila mlha viditelnost na zhruba 30 metrů.

V Praze byl ráno uzavřen příjezd od teplické dálnice. V Cínovecké ulici u odbočky ke skládce Ďáblice se srazilo šest aut.

Před Rozvadovem stála ráno už tradiční kolona kamionů. Plzeňskou dálnicí se táhla v délce zhruba pěti a půl kilometru.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Policie může na Babiše a Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě a další sníh

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Sledujte Zprávy iDnes.tv. Uvidíte hřímajícího Babiše a sprostého Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě, uzavřeném do...

Ve vězení se naučil i kastrovat. Na svobodě by chtěl vlastní stádo ovcí

Chovatel musí umět zkontrolovat ovci i chrup.

Petr Hokynář dostal za řízení pod vlivem alkoholu 33 měsíců nepodmíněně. Trest si odpykává ve Věznici Jiřice, kde...

Mladí puškaři míří do Uherského Brodu z celé země, mají široké uplatnění

Na Střední školu COPt v Uherském Brodě chodí čtyři stovky studentů, obor...

Na velký zájem o studium maturitního oboru technik–puškař na Střední škole COPt v Uherském Brodě reaguje Zlínský kraj,...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Nevíte, co s sebou do práce? Na oběd zkuste lehký rýžový salát

Najdete na iDNES.cz