Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na scéně se bude číst ve dvou divadlech

  10:51aktualizováno  10:51
Praha - V komorním prostoru Eliadovy knihovny pražského Divadla Na zábradlí a v Divadle Komedie se o víkendu 14. a 15. října uskuteční cyklus scénických čtení nazvaný Kdo se bojí české hry. Uspořádá ho Nadace Alfréda Radoka ve spolupráci s agenturou Aura-Pont. Program přehlídky vznikl ve spolupráci nadace a dramaturgů zúčastněných divadel.

"Dramaturgové si z textů, které prošly anonymní soutěží Nadace Alfréda Radoka o nejlepší původní divadelní hru, vybrali bez ohledu na verdikt poroty toho kterého ročníku dosud neuvedené tituly," řekla zástupkyně nadace Jitka Sloupová.

V Eliadově knihovně se tak objeví v sobotu odpoledne finálový text loňské soutěže Špína od Pavla Trtílka, večer téhož dne ve 20 hodin v Komedii jiný finálový text ročníku 1998 nazvaný Murphy snu od Egona Tobiáše.

V neděli se v Eliadově knihovně představí v půl druhé hra Ivy Volánkové Zisk slasti v nastudování Činoherního studia z Ústí nad Labem a od 15 hodin nejúspěšnější hra ročníku 1994 - dodnes neuvedená Modrá tvář Arnošta Goldflama v podání brněnského HaDivadla.

Podle Sloupové cyklus uzavře diskuse českých divadelníků na téma Kdo (a proč) se bojí (nové) české hry? a pražská premiéra hry Zdeňka Jecelína Tristan a Isolda. Získala loni třetí cenu a nastudovali ji členové ústeckého Činoherního studia.

Radokova nadace připomíná, že už 31. prosince skončí devátý ročník soutěže o nejlepší původní divadelní hru. Zúčastnit se jí může kterýkoli autor píšící česky nebo slovensky. Hlavní cena je spojena s finanční částkou 100.000 korun a její výsledky budou oznámeny v dubnu příštího roku.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal Zeman. Hašek mluvil o puči proti němu

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme...

Čtyři oběti požáru hotelu v Praze a eutanazie jako Paroubkův lék pro ČSSD

Hlášení o požáru v hotelu Eurostar David v pražské Náplavní ulici dostali...

Podívejte se na Zprávy iDNES.tv, mimo jiné se dozvíte, že počet obětí sobotního požáru hotelu v centru Prahy vzrostl na...

VIDEA TÝDNE: Pašeračka heroinu, nakládačka od hokejisty a zpomalovací práh

Nová nástraha pro řidiče: pod auty se propadne zem

Na mezinárodním letišti v pákistánském velkoměstě Láhaur byla zadržena dívka, která pašovala devět kilogramů heroinu....

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz