Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na řidiče číhá v Praze mnoho omezení

  11:27aktualizováno  11:27
Pražské silnice se během prázdnin změní v jedno velké staveniště. Tak to alespoň připadá každému, kdo si přečte výčet omezení, která na řidiče v metropoli čekají. Opravy se dotknou provozu na hlavních dopravních tepnách města, například na Severojižní magistrále nebo na Jižní spojce.

Na Severojižní magistrále se omezení postupně bude týkat obou směrů. V Legerově ulici bude od sjezdu z Nuselského mostu ke křižovatce s ulicí Rumnskou provoz sveden pouze do dvou jízdních pruhů.

Omezení se dotkne i Sokolské ulice, kde bude před křižovatkou s Rumunskou uzavřen levý pruh. Od 5. do 26. července bude Rumunská ulice úplně zavřená. Objížďka povede Wenzigovou ulicí, kde budou na křižovatce s Legerovou nainstalovány semafory.

Další část magistrály, Wilsonova ulice bude ve směru ke sjezdu na Bulhar ochuzena o jeden pruh.

Krizové místo bude také na Barrandovském mostě. Podrobné informace o jeho letní rekonstrukci najdete zde.

Jižní spojku zbrzdí opravy
Provoz na Jižní spojce, v úseku Průběžná – V Korytech bude výrazně omezen až do konce srpna. Bude tam probíhat rekonstrukce povrchu vozovky.

Levé pruhy v obou směrech jízdy budou uzavřeny. Stejně na tom budou i jízdní pás vedoucí na Prahu 4 a sjezdové rampy směrem k ulici V Korytech.

Provoz bude veden obousměrně vždy ve dvou jízdních pruzích v jízdním pásu vedoucím od Prahy 4 k Praze 10. Provoz z vedlejších komunikací bude řízen světelnou signalizací.

Smíchov omezí tramvaje a Mrázovka
Do 22. srpna bude trvat rekonstrukce tramvajové trati na Plzeňské ulici v úseku Kartouzská – Za opravnou. Ve směru do centra tam zřízen vyhrazený jízdní pruh pro náhradní autobusovou dopravu.

Další omezení na Plzeňské ulici už běží a potrvá do 10. srpna. V úseku ulic Kartouzská – Tomáškova je uzavřen levý pruh. Mohou za to výkopové práce související s výstavbou tunelu Mrázovka.

Řidiči by si měli procvičit zip
Řidičům, kteří nechtějí riskovat, že uvíznou v nějaké zácpě, doporučuje policie a pražský magistrát záchytná parkoviště na krajích Prahy. Do centra města se z nich lze snadno dostat hromadnou dopravou.

Před dopravními omezeními je ve velké většině případů zúžená vozovka. Policisté proto apelují na řidiče, aby důsledně dodržovali pravidlo takzvaného zipu. Při něm se do průběžného pruhu řadí auta z obou pruhů po jednom z každého pruhu.

Pokud už dojde k nehodě, nemusí její účastníci blokovat ostatní dopravu. "Pokud vznikla pouze materiální škoda a nikdo z účastníků nehody není zraněný nebo evidentně pod vlivem alkoholu, mohou řidiči svá auta odstavit tak, aby nebránila plynulosti provozu," říká mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.

Předtím ale řidiči musí podorbně zadokumentovat konečné postavení vozidel po nehodě. K zaznamenání polohy havarovaných aut může podle Bernáška posloužit písek, křída, nebo například kus cihly.

Aktuální dopravní zpravodajství najdete tady

Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Po měsíci v KLDR byla jako Severokorejci. Myslela jen na jídlo a vodu

Koreanistku Ninu Špitálníkovou jsme oblékli do šatů Karen Millen, šperky ALO...

Stačily jen čtyři týdny v KLDR a studentka koreanistiky Nina Špitálníková se začala chovat jako všichni Severokorejci....

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Odešla ke zpovědi a zmizela. Z vraždy po 57 letech usvědčili kněze

Závěrečná řeč texaského státního návladního v kauze Irene Garzaové (8. prosince...

Vlk v kněžském rouše. Tak označil texaský prokurátor bývalého kněze Johna Feita, který byl tento čtvrtek usvědčen z 57...Další z rubriky

Fischer odškodněn za blokovaná letadla nebude, neuspěl ani u Ústavního soudu

Václav Fischer

Firma spoluvlastněná podnikatelem Václavem Fischerem nemá nárok na 330 milionů korun, které žádala po státu jako...

Boj o post primátora Prahy začíná, strany už jednají o uchazečích

Budova pražského Magistrátu

Sotva skončily volby do Poslanecké sněmovny, strany začínají zbrojit na další. Za deset měsíců vyvrcholí boj o křeslo...

Znalec: Projevy Adama B. Bartoše mi připomínají třicátá léta v Německu

Adam Bartoš a jeho Národní demokracie se soudí se státem kvůli zprávám o...

Projevy předsedy krajně pravicové Národní demokracie Adama B. Bartoše mi připomínají třicátá léta v Německu, uvedl u...Najdete na iDNES.cz