Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na nuselské radnici to opět vře

  19:22aktualizováno  19:22
Praha - Na žádné jiné pražské radnici nedochází k tak ostrým konfliktům jako na té nuselské. Tamní poslanci z klubu ODS a Unie pro prahu 4 se navzájem neustále osočují z korupce, nekompetentnosti, křivosti a záludnosti, podávají na sebe trestní oznámení. To poslední chce právě v pondělí podat Jan Hejma (ODS), místostarosta Prahy 4, na unionisty Petra Bidla a Ondřeje Turka. Hejma nesnesl především poslední proslov šéfa unionistů Bidla, který komentoval přidělení tří posledních veřejných zakázek. Ty Hejma totiž uzavřel bez souhlasu rady.

Bidlo agentuře TVD k tomu řekl: "Hejma je buď  hlupák, který neví, co podepisuje nebo nevím co, ale rozhodně by takový úřad neměl zastávat."

Unionisté se domnívají, že smlouvy uzavřel bez vědomí rady proto, aby zakázky  dostaly jeho spřízněné firmy. "Moje trpělivost již přetekla. Musí se to řešit soudní cestou," prohlásil v reakci Jan Hejma. "Není to poprvé, co usilují o mé odvolání. Jsem pro opoziční zastupitele nepohodlný, protože jim vadí výsledky mé práce," dodal pro ČTK Hejma.

Radnice a milenci
Jako jaro výrazně ovlivňuje aktivity milenců, má letní období zásadní účinek na poslance klubů ODS a Unionistů pro Prahu 4 na nuselské radnici.
Ti, jakmile začne léto, se však nezačnou milovat, ale se stejnou horoucí vášní nenávidět.
Letošní i minulé léto se začali obviňovat z korupce a nekompetentnosti, opět na sebe začali štěkat ironické poznámky a podávat trestná oznámení.
Jsou snad jejich výpady placené médii, aby ta měla o čem v okurkové sezóně psát? Nebo snad nechtějí své vášně jitřit po zbytek roku před zraky voličů, kteří ve většině zůstávají doma a neodjíždějí na dovolenou?
Důvody jejich konfliktu budou jistě mnohem závažnější, protože jejich nevraživost je vskutku nelítostná a zatvrzelá.
Lze si snad přát jediné: Už aby přišla zima nebo rozum.

Samovolné udělení smluv obhajuje tím, že neporušil zákon, ale jen vnitřní předpis radnice. O zakázkách podle svých slov musel rozhodnout, co nejdříve, protože se ve dvou případech jednalo o havarijní stav budov, třetí smlouva měla vyřešit bezpečnost cyklistů.

"Nejlepší obrana je útok. Neřekne, že udělal chybu, ale vždy hledá jiného viníka," poznamenal Bidlo.

Trestní oznámení se kvůli sporům na radnici Prahy 4, údajným křivým obviněním a pomluvám podávala již loni v létě. Nevraživost se tehdy mezi oběma kluby strhla se stejnou intenzitou. Ondřej Turek podezříval z korupce bývalou starostku Miroslavu Studenovskou (ODS), aby následně rezignoval na svou funkci místostarosty.
Příčinou rozepří byl výsledek výběrového řízení na opravu základní školy na Chodovci. Petr Bidlo podal kvůli této veřejné zakázce trestní oznámení na neznámého pachatele.

"Vedení radnice svými podezřelými rozhodnutími okrádá obyvatele čtvrtého obvodu. Z jednání Studenovské a Hejmy je zřejmé, že v tom mají své osobní finanční zájmy," prohlásil tehdy Turek.

Hejma si to však nenechal líbit a ostře reagoval: "Náš bývalý kolega pošpinil celou radu. Je to hanba. Ten člověk za svou téměř dvou letou práci nepřinesl nic dobrého. Byl naprosto neschopný. Jsem znechucen, že jsem s ním musel tyto dva roky v radě sedět."
Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

ANKETA: Krajská města zdobí vánoční stromy, vyberte ten nejkrásnější

Vánoční strom

Centra hned dvou krajských měst v ČR letos zdobí jehličnany, které rodiče zasadili na počest narození svých synů....

Nemocnice spoléhala na sestřičky z Ukrajiny, zastavilo je ministerstvo

Ilustrační foto.

Do Liberce jich mělo nastoupit třicet. Místo toho zůstávají dál na Ukrajině. Krajské nemocnici v Liberci nevyšel plán...

Jezevčík je po osmi dnech volný, moderní techniku trumfla selská metoda

Jezevčík uvězněných ve skále je po 8 dnech venku

Po osmi dnech se podařilo vyprostit jezevčíka Mildu, který minulou sobotu uvázl ve skále v bývalém kamenolomu u...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz