Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na Moravu vtrhl mráz a pokořil rekordy

  10:56aktualizováno  10:56
Mrazy uhodily, jak meteorologové minulý týden slíbili. Na několika místech na Moravě padly i rekordy. V Olomouci byl dokonce pokořen teplotní rekord starý osmdesát let.

ČTĚTE TAKÉ:
Česko zasypou další přívaly sněhu

V Olomouckém kraji se teploty dostaly pod minus 20 stupňů téměř ve všech větších městech. V Šumperku naměřili -25,4 stupňů Celsia, čímž padl loňský rekord -20,4 stupně.

V Olomouci ukázal meteorologům teploměr hodnotu 21,7 stupňů pod nulou. "Padl tak více než osmdesát let starý rekord," uvedla Jarmila Palkovská z hydrometeorologického ústavu v Ostravě.

Tuhý mráz pocítili nad ránem také obyvatelé Jesenicka. Teploty zde spadly až na 22,4 stupně pod nulou. Ale denní rekord nepadl. Mrazivěji bylo v roce 1991, tehdy teploměry ukazovaly minus 25 stupňů. Podle meteorologů by měl mráz v příštích dnech už trochu polevit, nejspíš už v úterý.

"V noci bude postupně zataženo s trvalejším sněžením. Teploty by se měly pohybovat 11 až 14 stupňů pod nulou. Přes den by se měly teploty vyšplhat na minus tři až nulu," uvedla Jarmila Palkovská.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Obviněný pražský imám, zítřejší demise a bezmocný autobus v Brně

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, proč byl obviněn bývalý pražský imám, co říká opozice o druhém pokusu na...

Zákaz alkoholu ve Sněmovně už neplatí. „Poslanci jsou dospělí lidé“

Panák pálenky

Při schůzích Sněmovny se opět může ve všech restauračních zařízeních v budovách dolní komory podávat alkohol. Předseda...

Pražský imám představoval méně přívětivou tvář islámu, říká arabista

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie obvinila bývalého pražského imáma Sámera Shehadeha z podpory terorismu. Spolu s ním i jeho bratra Omara, který...

Najdete na iDNES.cz