Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na magistrálu se zřítil těžký nosník

  16:13aktualizováno  16:13
Praha - Pražskou magistrálu zablokoval spadlý nosník s dopravním značením. Několikametrákový portál se zřítil v době oběda na Sokolské ulici v Praze 2 před náměstím I. P. Pavlova. Magistrálou tou dobou jezdí stovky aut. Kolem místa nehody však zrovna projíždělo policejní auto, které ihned zastavilo provoz. Hasiči hovoří o velkém štěstí, že těžká traverza nikoho nezasáhla.
Spadlý nosník

Spadlý nosník - V Sokolské ulici v Praze 2 před náměstím I. P. Pavlova spadl před třináctou hodinou na vozovku nosník s dopravním značením. (23. srpna 2002) | foto: iDNES.cz

"Museli jsme nosník rozřezat na menší kusy, aby šel odklidit ze silnice. Naštěstí nebyl nikdo zraněn," řekl mluvčí hasičů Václav Hladík.

Nehoda se stala před 13. hodinou hned u vjezdu na hasičskou základnu. "Vyjeli jsme tedy s vyprošťovacím vozem a nosník rozřezali rozbrusem," dodal Hladík.

Policie uvedla, že nosník nezasáhl žádné auto ani chodce. "Zablokoval však všechny jízdní pruhy. Provoz byl obnoven po dvaceti minutách," řekla iDNES Daniela Razímová z pražské policejní správy.

Za dopravní značení v Praze zodpovídá Technická správa komunikací. Její mluvčí Libor Sosnovec uvedl, že příčiny nehody se zjišťují. "Zatím nevíme, proč nosník spadl. Nikdy se totiž ještě nestalo, že by se zřítil celý portál," řekl.

Technici nyní kromě vyšetřování příčin zjišťují i statiku ostatních portálů. "Rozhodně po výsledku šetření přijmeme opatření, abychom podobným událostem zabránili," dodal Sosnovec.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Mladí puškaři míří do Uherského Brodu z celé země, mají široké uplatnění

Na Střední školu COPt v Uherském Brodě chodí čtyři stovky studentů, obor...

Na velký zájem o studium maturitního oboru technik–puškař na Střední škole COPt v Uherském Brodě reaguje Zlínský kraj,...

Voda z nových vrtů v Náchodě-Bělovsi je léčivá, potvrdilo ministerstvo

Vizualizace Malých lázní v Náchodě.

Voda čerpaná z nových vrtů Jan a Běla v náchodské místní části Běloves získala osvědčení od ministerstva zdravotnictví....

Výročí úmrtí Jana Palacha připomněli zástupci akademiků a studentů

Pieta k 49. výročí sebeupálení Jana Palacha v prostorách tzv. Husova dvorku,...

Zástupci akademiků a studentů si v Karolinu připomněli 49. výročí úmrtí Jana Palacha, který se v lednu 1969 upálil na...

Najdete na iDNES.cz