Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na jednání vlády pronikl vetřelec

  21:37aktualizováno  21:37
V době, kdy po celém světě platí tak přísná bezpečnostní opatření, že nikam nepronikne ani duch, se na zasedání české Bezpečnostní rady státu ve střeženém Úřadu vlády dostal vetřelec.
"Na zasedání Bezpečnostní rady státu k teroristickým útokům proti Spojeným státům pronikla psychopatická osoba," potvrdil ohromený policista z vládní ostrahy. Ostrahy, která muže pustila mezi ministry a předsedy obou komor parlamentu.

Muže - podle některých účastníků zasedání zřejmě duševně chorého - odhalil těsně před příchodem prezidenta Václava Havla až předseda Poslanecké sněmovny Václav Klaus.

Když se krátce před zahájením schůzky zdravil v jednací místnosti s ostatními přítomnými politiky, podal ruku i nazrzlému mladíkovi v elegantním tmavomodrém obleku.

Na otázku "A vy jste kdo?" dostal Klaus nečekanou odpověď. "Kandidát na prezidenta," řekl mladík.

Po svérázném představení šlo všechno ráz na ráz. Členové ochranky, jimiž se v té době Úřad vlády jen hemžil, mladíka eskortovali do místnosti určené novinářům, kde - už bez zabaveného občanského průkazu - strávil dlouhé chvíle pod dohledem několika policistů. Poté ho ozbrojenci odvedli pryč.

Po výslechu policie pětadvacetiletého mladíka z Pardubic propustila - podle ní se nedopustil trestného činu nebo přestupku.

"Nechci o tom mluvit," odháněl ve spěchu dotazy jeden z šéfů ostrahy: "Stál, kde stát neměl.  A já tady nepotřebuju žádnou mimořádku, zrovna dneska ne."
Jak se "vetřelec" mohl bez potíží dostat do přísně střežené Strakovy akademie, není jasné.

"Prošel, myslel jsem si, že patří k prezidentově ochrance nebo tak něco," hájil se před kolegy jiný muž ze zabezpečovacího týmu.

Expert Útvaru pro boj s organizovaným zločinem považuje procházku "kandidáta na prezidenta" po Úřadu vlády za fatální selhání ochranky: "Mohlo jít o šílence s plastickou trhavinou, jenž mohl během vteřiny zlikvidovat vedení této země i s krizovým štábem."

Příhoda s "kandidátem na prezidenta" zbystřila pozornost policistů na Úřadu vlády. Po incidentu nesměli novináři bez svolení ochranky ani na přilehlou toaletu.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ze tří zón šumavského parku se stanou čtyři, přibudou klidová území

Pohled z rozhledny na Roklan

Z původních tří zón, které dosud tvořily Národní park Šumava, se letos mají stát čtyři. Čekají se ostrá vyjednávání....

S Milošem mě spojil havlistický režim, říká Klaus v rozhovoru MF DNES

Bývalý prezident Václav Klaus

„S Milošem Zemanem jsme si vždycky byli blíž, když proti nám jakkoli definovaný režim přitvrdil, a naše velikánské...

Otec propadl automatům, dva Jakubové pak vyhnali hazard z Jablonce

Z Jablonce nad Nisou musí zmizet hrací automaty, mohou zde zůstat jen kasina se...

Jakub Strnad ze sdružení Jablonec bez hazardu a opoziční zastupitel Jakub Macek jsou jedny z hlavních postav...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz