Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na jednání o nové vládě chci dny, ne pikosekundy, žádá Topolánek

  14:40aktualizováno  14:40
Vláda v demisi poprvé jednala po vyslovení nedůvěry Sněmovnou. Premiér Mirek Topolánek věří, že jednání s Jiřím Paroubkem budou konstruktivní. "Doufám, že na ně od pana prezidenta dostaneme alespoň dny, když ne týdny. Určitě se pohneme," uvedl Topolánek.

SMS zdarma

Pokud si objednáte aktuální SMS zpravodajství portálu iDNES.cz, budete mít službu první měsíc zdarma a potom za 29 Kč/měsíc. Platí pro zákazníky O2. Více zde.

Snaha vyřešit problém, který trvá tři roky, "během několika pikosekund" přijde Topolánkovi směšná.

Na dotaz novinářů uvedl, že na kabinetu se nijak neprojevilo, že je vláda v demisi. "Nevšiml jsem si, že by se v náladě a pracovitosti ministrů něco změnilo," konstatoval premiér.

Prezident Václav Klaus současný kabinet v demisi považuje za "polovládu". "Je v zájmu celé naší země, všech politických stran a všech občanů, aby byla v co nejkratší možné době nahrazena vládou s plnohodnotným mandátem," uvedl.

Důležitá je nová vláda, ne volby

Co řekl Václav Klaus po schůzce se Šimonem Peresem

Podle prezidenta je náznak jisté shody největších stran o předčasných volbách krokem vpřed, otázku vlády ale vůbec neřeší.

"Přes všechny, často fantasmagorické, spekulace v médiích a přes absurdní výroky na mou osobu opakuji, že čekám na politickou dohodu v parlamentu," dodal prezident.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Pražský imám představoval méně přívětivou tvář islámu, říká arabista

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie obvinila bývalého pražského imáma Sámera Shehadeha z podpory terorismu. Spolu s ním i jeho bratra Omara, který...

Myslivecký strážce musí být bezúhonný, odmítl ÚS zrušit část zákona

(Ilustrační snímek)

Ústavní soud odmítl zrušit část zákona o myslivosti, podle které člověk se škraloupem v trestním rejstříku nemá už...

Zákaz alkoholu ve Sněmovně už neplatí. „Poslanci jsou dospělí lidé“

Panák pálenky

Při schůzích Sněmovny se opět může ve všech restauračních zařízeních v budovách dolní komory podávat alkohol. Předseda...

Najdete na iDNES.cz