Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na Jadranu útočí černé vdovy

  23:35aktualizováno  23:35
Pavouci z řádu snovačkovitých, lidově označovaní jako černé vdovy, zaplavili okolí chorvatského přímořského letoviska Zadaru a ohrožují turistický ruch v této části pobřeží Jaderského moře. "Během posledního červnového týdne poštípali tři osoby a jen díky rychlé lékařské pomoci nedošlo ke ztrátám na životech," píše záhřebský tisk.

Místní tisk upozorňuje, že kousnutí je jedovaté pouze od samičky a je smrtelně nebezpečné hlavně pro starší lidi a pro ty, kteří trpí chorobami srdce a krevního oběhu, pokud okamžitě nedostanou příslušné antisérum.

Invazi vražedných pavouků přičítají přírodovědci letošnímu suchému a horkému počasí. "Nedostatek vláhy a vedro je vyhnalo z úkrytů ve skalnatých horách, které obklopují Zadar, a donutilo je přestěhovat se do vlhčích oblastí u moře," vysvětlují.

Turisté, kteří chtějí strávit dovolenou na zadarských plážích, prý nemusejí mít strach. Jak zdůrazňují úřady, zdravotníci jsou v pohotovosti, stejně jako dostatečné zásoby účinných protilátek.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

ZÁPISNÍK: Několik slov chvály

Miroslav Kalousek po jednání s prezidentem Milošem Zemanem.

O jednom kolegovi novináři a o nadávání na média. O české otázce a třech divadelních představeních. A také gratulace...

ZÁPISNÍK. Miss America a vůdkyně Bobo. Papež poskytl interview

Miss America 2014 Nina Davuluri. Někteří Američané ji šmahem odsoudili jako...

Hrozné, Miss America je mohemedánka. Pinožení u klausistů. Proč na rozdíl od Němců odsuzujeme velkou koalici. Rozhovor...

ZÁPISNÍK: Potáhneme na Sýrii! Čeští komunisté milují Severní Koreu

Syrští povstalci v bojích o město Chanasír nedaleko Aleppa (27. srpna 2013)

Moderátor usnul, mezi českými novináři se objevily výzvy k válčení a komunistický hejtman mluvil s velvyslancem KLDR o...

Najdete na iDNES.cz