Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na Hradě by měla být matka. Má nejvyšší kvalifikaci

  0:01aktualizováno  0:01
Co jsem zatím slyšela názory lidí okolo mě, ať již v dětství nebo v dospělosti, tak prezident by měl být někdo, kdo je sečtělý, životem protřelý, důvtipný a inteligentní. Nejlépe ještě se srdcem na správném místě.

Studenti čtou a píšou noviny

Tento text vznikl jako studentská práce. iDNES.cz neovlivňuje obsah těchto článků a není­ jejich autorem.

(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: MF DNES

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, vychází mi z toho jen jeden člověk - matka.

Je to jako v McDonald’s. Funguje to tam na principu zaměstnanecké pyramidy. Abyste mohl být ředitel, musíte si projít každou funkcí. Lidově řečeno, začínáte od hadru. Stejně jako žena.

Porodí dítě, řídí rozpočet, vychová syna

Narodí se, vyrůstá, v době dospívání stihne vychovat svého malého sourozence. Zvládne školu, najde práci, muže. Převychová ho, zařídí domácnost, zařídí ostatní věci. Vdá se, postaví s manželem vlastníma rukama dům.

Studenti čtou a píší noviny

Přečtěte si práce studentů středních škol v projektu MF DNES, Skupiny ČEZ, Zastoupení Evropské komise v ČR, Shocartu a Kartografie Praha.

Téma: Na Hrad! Kdo by měl vystřídat příští rok Václava Klause na Hradě? Jak má vypadat hlava státu? Souhlasíte s přímou volbou? Viděli byste rádi na Pražském hradě ženu? Je toto kritérium vůbec důležité? Má prezident adekvátní pravomoci? Co si myslíte o udělování milostí? Jak hodnotíte prezidentství Václava Havla a Václava Klause? Čím se podle vás zapíší do historie?

Porodí dítě, řídí rozpočet. Vychová dceru, vychová syna. Manžel ji opustí kvůli mladší ženě. Ustojí rozvod, najde si druhou práci.

Stará se o nemohoucí rodiče, pomáhá dětem, jež se stavějí na vlastní nohy. Vychová vnoučata, pochová rodiče. Je na sklonku života a umírá.

Toto je hrubý životní plán ženy. A teď mi ukažte muže, který má načteny knihy o mateřství a umí je uplatnit v praxi. Má zmapovaný trh, ví o všech slevách, míře inflace, zvyšování DPH, snižování a odebírání přídavků.

Zvládne při vaření dítě vyzkoušet z násobilky, naučit je vyjmenovaná slova a pochopit vzorečky z geometrie. Z pár příznaků určí nemoc, nasadí léčbu. Napoprvé vyplní papíry na úřadě a všechny kamarády svých dětí zná jménem i příjmením, stejně jako telefon na jejich rodiče. Povzbudí před první láskou, utěší po ní.

Inflace? Budeme žrát trávu

Všechny věci, které my se pracně učíme ve škole nazpaměť, naše matky denně uplatňují v praxi. Většina z nás možná zná větu: „Jestli to takhle půjde dál, tak půjdeme před barák žrát trávu.“ Spodních deset tisíc tuto větu pochopí, ti horní ještě stále přemýšlejí, jestli se opravdu dá umělý trávník jíst.

Touto větou je jiným způsobem vyjádřena inflace. Ta totiž znamená znehodnocování měny a to se projevuje zvyšováním ceny. Pokud bude inflace nadále trvat, splní se výše uvedená věta. Víte, co tohle všechno je?

Škola života.

A tu nám může dát buď naše matka, anebo jen sám život.

A teď mi někdo konečně řekněte, proč je tak společensky zažité, že prezident by měl být výhradně muž?

Michaela Švecová,
Soukromá podnikatelská střední škola Česká Lípa

» Autorka článku dostane knihuZPRÁVY: Fotbalová asociace si zvolila nového předseduHlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...Další z rubriky

STUDENTI: Doběhla poslední, i tak jí tleskali

Burka, nikáb

V dnešním světě na každém kousku naší planety žijí lidé, všichni jsme stejní, ale zároveň jsme úplně odlišní. Lišíme se...

STUDENTI: Sjednotit svět? Co něco těžšího?

Ilustrační snímek

Z celého světa každý den slýcháváme zprávy o krvavých konfliktech, tyranských vládách a náboženských fanaticích, ale...

STUDENTI: Návštěva v cizině mě obohatí a ukáže, že chci žít doma

Soumrak se blíží, obyvatelé Rávalpindí mlsně okukují pochoutky, které nabízejí

V dnešní době, kdy si každý dělá opravdu co chce a jak chce, jsou představy o přizpůsobování přinejmenším naivní. U...Najdete na iDNES.cz