Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na dvě stě radikálů pochodovalo Kladnem, zaštítili se svatým Václavem

  14:36aktualizováno  16:27
Kladnem pochodovaly zhruba dvě stovky pravicových radikálů. Autonomní nacionalisté akci ohlásili jako manifestaci k uctění památky českého patrona svatého Václava. Skandovali hesla "Radikálně, sociálně, nacionálně!" či "Multikulti nechceme". Hlídaly je desítky policistů.

Pochod Autonomních nacionalistů Kladnem. | foto: Michal DoležalČTK

Autonomní nacionalisté spjatí s Dělnickou stranou tuto akci svolali už popáté. Nekonala se v centru Kladna, ale na jeho okraji. Extremisté pronesli na náměstí Sítná několik projevů a poté se doprovázeni policejními těžkooděnci vydali na pochod ulicemi.

Na jednom místě na ně čekala přibližně třicetičlenná skupina odpůrců. Policie ale oba tábory rozdělila a zůstalo tak jen u skandování.

"Nasadili jsem adekvátní počet lidí, povolali jízdní oddíl a přizvali speciální pořádkovou jednotku z Prahy, zatím je klid," hlásila iDNES.cz mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Demonstrace Autonomních nacionalistů v Kladně. Mezi hosty byli i Švédové.

Během asi hodinového pochodu městem Autonomní nacionalisté skandovali různá hesla, například: "Radikálně, sociálně, nacionálně!", "Svatý Václav" či "Multikulti nechceme".

Cestou se ještě jednou zastavili, aby si vyslechli další projevy. Podle ČTK s proslovy vystoupili mimo jiné i řečníci z Polska a Švédska.

Dva muže zadržela policie

Řečníci kritizovali současný politický systém a připomínali svatováclavskou tradici. Podle ČTK s jedním proslovem vystoupil i Jiří Bunda, svolavatel loňského pochodu na litvínovské sídliště Janov.

Policejní mluvčí popsala pouze jediný incident. "Při individuálním odchodu z demonstrace se dostali do konfliktu dva muži, policie je zadržela, jsou podezřelí z výtržnictví," řekla Šteinerová iDNES.cz.

Podle Kladenského deníku radnice kvůli demonstraci uzavřela zámecké zahrady, kolem nichž vedla trasa pochodu. Omezení platí až do 18 hodin, kdy demonstrace oficiálně končí. Oproti loňskému roku letos přijela do Kladna polovina účastníků. - o loňské demonstraci čtěte zde

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vláda bez důvěry, sníh drtí Česko a sourozenci pod zámkem

Andrej Babiš na jednání mandátového a imunitního výboru (16. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Shrneme nabitý den ve Sněmovně. Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil vydání Andreje...

Ředitel ČT Dvořák i astronom Grygar. Osobnosti chtějí krotit Babiše

Petr Dvořák přichází na jednání Rady České televize, kde by měl být zvolen nový...

Nedopustíme, aby vláda překročila mantinely demokracie, ozvou se podle zjištění MF DNES desítky osobností. Ředitel ČT...

Jak Babiš najde podporu pro svou druhou vládu? Odpoví v Rozstřelu

Premiér Andrej Babiš na úterním jednání Poslanecké sněmovny, která by měla...

Menšinový kabinet Andreje Babiše podle očekávání v úterý nedostal důvěru Poslanecké sněmovny. Prezident Miloš Zeman mu...

Najdete na iDNES.cz