Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na dalším Shadowboxu bylo na co koukat

  15:36aktualizováno  15:36
Ostrava - V Ostravě mě to začíná bavit čím dál tím víc. Můžou za to partičky jako Ext-dust a dvoika.troika. Díky nim u nás v září vystoupil Ed Rush a sotva jsme to rozdýchali, už tady byli další světově oblíbení producenti Stakka&Skynet.

Titulek tohoto článku je hodně závádějící a Elvis mi ho určitě bude mít za zlé. Rozumějte, nešlo čistě o “pražskou” rezidentní noc Shadowbox ale o kombinaci Shadowboxu s “ostravskou” rezidentní nocí Slim Slam Drum a hlavním iniciátorem byl právě Elvis.

Začínalo se v devět a hrálo se v pořadí Romana, “živě” Sub.D.Visionz, Koogi, Stakka se Skynetem, Fatalerr a Flu s Yadelem. Samozřejmě se nedalo čekat, že akce se návštěvností vyrovná zářijovému vystoupení Eda Rushe. Ostatně ani kapacita klubu Planet by tomu nestačila, a S&S přece jen nejsou tak všeobecně známí jako polobůh Rush.

Klubík byl solidně zaplněn, i když naše obavy, že se budeme v tančícím davu tísnit jako víly Amálka a Análka v Jahodovém lese, se nesplnily. Tančilo se, jak je v Ostravě zvykem, už od těch úplně prvních tónů a po celou dobu konání akce klubem korzovali “chrabří” hoši z ochranky, kteří zajišťovali pořádek.

Romana hrála spíš průměrně, ale zato často tracky s charakteristickým “amen beatem”, což dělalo své. On takový “amen beat” je pro pravověrného junglistu něco jako kalhotky pro Krtečka (však to znáte “Jak Krťula fetišista k dámským…).

Sub.D.Visionz alias pan Záruba rozezněl Planet svými vlastními věcmi. Pro Filipovu tvorbu jsou typické naprosto dlouhé a totálně odzbrojující plochy, které si vás na rychle roztančený beat podporovaný “ostravským” šroťákem ;-) připraví hned několikrát. U každého nájezdu máte minimálně třikrát pocit, že “teď už to musí přijít!” a místo toho se “nájezd” dále rozvíjí a různě vrství.

Tak tohle mě hodně bavilo a docela rád bych si poslechnul další řadové album, protože se nemůžu zbavit pocitu, že Filip udělal zase velký krok dopředu směrem k originálnímu zvuku, který se sice nechává inspirovat moderními trendy, ale zároveň přináší i něco vlastního – nového.

Během jeho hraní se objevila jediná technická závada za večer (prostě to najednou přestalo hrát, pár vteřin bylo ticho a track musel začít znovu), ale znáte to, chybička se vloudí a Sub.D.Visionz se omlouval nevinným úsměvem. Mám za to, že většina lidí si krátkého přerušení ani nevšimla.

Koogi hrál jako vždy velmi dobře, dokonce líp než na After Harvest, ale stejně trochu schématicky. Začínám mít podezření, že tohle je jeho styl a já jsem ho nepochopil. Ale co, stejně pořád toužím po tom, aby za sebe napříště poslal IM Cyber.

Stakka&Skynet byli očekáváni s napětím. Tihle dva “Angláni” (rozhovor s nimi, který vznikal částečně těsně před vystoupením, si můžete přečíst na www.zulu.cz) si lidi bez problémů získali. Dalo se to čekat. Hráli dobře, i když vůbec ne tak, jak jsem sliboval v článku před akcí ;-) Nový materiál není špatný, ale asi jsem se zamiloval do jejich starých věcí nebo co.

Po S&S nastoupila jedinečná dvojka Fatalerr, a tak se všichni přítomní dočkali konfrontace dvoiky.troiky s Ext-dustem. Pozorně mě poslouchejte (byť to určitě ještě několikrát zopakuju): C.Phone a Elvis na 4 gramofony hráli zajímavěji než hlavní hvězdy večera. To znamená jediné. Až někde na plakátech uvidíte napsáno Fatalerr, hned tam utíkejte.

Zdařilou party ukončovali Yadel a Flu, kteří hráli na “obíhačku” pro všechny vytrvalce. Nebylo jich mnoho – no, řekněme trochu. Ale z čista jasna se mezi nimi zjevila i rozpařená Charlotta (zpěvačka pražských Ohm Square), společensky znavený houseový dj Tvyks a další. Ti totiž vystupovali stejný večer v klubu Fabric na druhém konci města. Je příjemné skoro v šest ráno pozorovat Charlottu vehementně se domáhající drinku u baru, který přestal přijímat objednávky před půlhodinou…

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Duely na vlně emocí. Jak budou vypadat diskuse Zemana s Drahošem?

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Finalisté druhého kola prezidentské volby – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – se chystají na televizní duely. Současná hlava...

VIDEA TÝDNE: Pašeračka heroinu, nakládačka od hokejisty a zpomalovací práh

Nová nástraha pro řidiče: pod auty se propadne zem

Na mezinárodním letišti v pákistánském velkoměstě Láhaur byla zadržena dívka, která pašovala devět kilogramů heroinu....

Je třeba se zbavit Sobotky a více zdanit velké firmy, radí Paroubek ČSSD

Jiří Paroubek na konferenci v hotelu Ambassador, kde radí sociální demokracii,...

Expremiér Jiří Paroubek, který se od minulého roku neúspěšně snaží vrátit do řad členů ČSSD, pořádal v neděli...

Najdete na iDNES.cz