Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na Andělu skončí parkování zdarma

  0:34aktualizováno  0:34
Praha - Plánovaná změna se dotkne tisíců řidičů – za parkování v podzemí obchodního centra na Andělu budou muset platit. To s sebou nese problémy hlavně pro ty, kteří se naučili využívat garáží zdarma a budou pro svoje auto hledat místa v okolních zaplněných ulicích. Situace s parkováním v této části Smíchova se totiž díky novému zpoplatnění může výrazně zhoršit. „Doprava se určitě zkomplikuje. Snažíme se, aby dopady byly co nejnižší,“ řekl včera Ivan Růžička z odboru dopravy Prahy 5. Jisté je zatím jedno – v podzemních garážích Obchodního centra Nový Smíchov už jsou připraveny nové parkovací automaty. Kolem termínu jejich zprovoznění však panují vyhýbavé odpovědi provozovatele. „Bude to trvat déle než měsíc,“ řekla Hana Špičková z ředitelství obchodního centra. Dodala, že s placením souhlasili všichni nájemci. To ale vyvrací provozovatelka herny Sport & Fun City Iveta Juránková.

Automaty na Andělu | foto: Pert HolečekMETRO

Brzy bude na Andělu konec pohodlnému parkování, které zdarma nabízelo zdejší obchodní centrum. Řidiči si už mohli všimnout i nových parkovacích automatů.

Praha - Zákazníci obchodního centra, návštěvníci kina a fitness centra nebudou muset platit nic ani nadále. Musí jim ale stačit tři až pět hodin. Podle obchodního centra mají tyto změny zákazníkům přinést větší pohodlí a komfort. To tvrdila i Jana Matoušková, tisková mluvčí Tesca, které nedávno vystřídalo Carrefour. Provozovatelka herny Sport & Fun City Iveta Juránková se ale obává nižší návštěvnosti. „Možná jsem něco promeškala, ale mě jako jednotlivce se na názor nikdo neptal. Už byla svolána schůze, ale zatím toho o tom moc nevíme,“ vyvrátila tvrzení, že se zpoplatněním souhlasí všichni nájemci. Lidé se obávají především komplikované dopravy při vjezdu a výjezdu. „Už nyní jsou tu pořád fronty. S automaty to bude ještě horší,“ dodala Juránková.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4

Předsedou Strany zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4.

Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už v prvním kole volby. Měl dva...

Ztracená 13letá Alice, chycený komplic české pašeračky a obří koulovačka

Pohřešovaná Alice Jelínková

Sledujte Zprávy iDNES.tv, dozvíte se mimo jiné, že policie hledá 13letou Alici Jelínkovou, která místo do školy v...

VIDEA TÝDNE: Pašeračka heroinu, nakládačka od hokejisty a zpomalovací práh

Nová nástraha pro řidiče: pod auty se propadne zem

Na mezinárodním letišti v pákistánském velkoměstě Láhaur byla zadržena dívka, která pašovala devět kilogramů heroinu....

Najdete na iDNES.cz