Myslím to upřímně, tvrdí Gross

  1:00aktualizováno  1:00
Premiér Stanislav Gross má pro veřejnost "překvapivou" informaci - vše, co dělá, dělá prý upřímně. Aby o tom přesvědčil co nejvíce lidí, zaplatila si jeho ČSSD billboardy po celé zemi. Na nich se objeví premiérova tvář s jednoduchým oznámením: Myslím to upřímně.

ANKETA
Věříte upřímnosti Stanislava Grosse?

A ještě jeden reklamní slogan bude viset na mnoha místech: Jsem sociální demokrat.

Sám Gross v pondělí ujišťoval, že to v žádném případě neznamená, že by se dosud nesnažil být upřímný. 

"Taková interpretace není naprosto na místě. Chceme jenom jasně říci, že co slíbíme, tak myslíme upřímně a skutečně toho dosáhneme. Na rozdíl od opozičních stran,"  řekl.

Zda je autorem tohoto nápadu sám premiér, strana tají. Ale vše nasvědčuje tomu, že za tímto předvolebním tahem stojí Grossův mediální poradce Andrej Surňak a jeho firma Crane Consulting.

"Řekl bych to tak, že všechny naše návrhy schvaluje náš klient. Což se stalo i tentokrát," sdělil v pondělí MF DNES Surňak.

Gross podepsal smlouvu na krizovou komunikaci
Klientem v tomto případě myslel právě premiéra a jeho sociální demokracii. Do konce roku totiž běží spolupráce, ve které Crane Consulting figuruje jako poradce ČSSD pro krizovou komunikaci.

Duo Gross - Surňak pracovalo i při parlamentních volbách 2002, kdy ČSSD vyhrála téměř ztracený boj. Další spolupráci však zarazil tehdejší předseda ČSSD Vladimír Špidla, kterému se například nelíbily velké mítinky za účasti populárních zpěváků.

"To mi připomíná cirkus," říkával. Špidla je však v Bruselu, takže dřívějšímu úspěšnému spojenectví nic nebrání. "Půjde o podobnou spolupráci jako v roce 2002, opět budeme mít na starosti krizovou komunikaci. Navrhli jsme, jak by měla nynější kampaň vypadat, ostatní věci si zajistí ČSSD sama," sdělil Surňak.

Jak konkrétně bude kampaň vypadat, nechtěl prozradit. Ale její cena má přesáhnout třicet milionů korun. Není však vyloučeno, že na Grossovy billboardy zareaguje ODS, nejsilnější opoziční strana.

"Nyní o tom přemýšlíme. Věříme ale, že občané na jeho slogany, kterými se snaží distancovat od předchůdců Miloše Zemana a Vladimíra Špidly, nenaletí a udělají si svůj názor," prohlásil mluvčí ODS Petr Husák.

Po celé zemi se objevily billboardy, kterými se premiér Stanislav Gross snaží přesvědčit lidi, že to myslí se správou České republiky upřímně. (30. srpna 2004)

Autoři:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otec lže, chci vypovídat, říká Babiš mladší. Premiér dál mluví o kampani

Andrej Babiš zveřejnil na svém facebookovém profilu fotky syna Andreje, mají ho...

Babišův syn Andrej napsal v e-mailu pro Seznam Zprávy, že si přeje být telefonicky v kontaktu s českou policií...

Nevěděl jsem vůbec, co podepisuji, řekl Babišův syn ke kauze Čapí hnízdo

Farma Čapí Hnízdo u Olbramovic na Benešovsku

Syn premiéra Andreje Babiše tvrdí, že ho spolupracovníci jeho otce kvůli kauze Čapí hnízdo drželi na Krymu. V reportáži...

Demisi, demisi, znělo Václavským náměstím. Lidé volali po konci Babiše

Demonstrace za demisi premiéra Andreje Babiše na Václavském náměstí v Praze....

Na Václavském náměstí v Praze se konala demonstrace požadující odstoupení premiéra Andreje Babiše z funkce. Na místě se...

Nikdy neodstoupím, ať si to všichni zapamatují, prohlásil Babiš

Premiér Andrej Babiš hovoří na tiskové konferenci o kauze údajného únosu svého...

Premiér Andrej Babiš během briefingu na letišti v Kbelích před odletem do Bruselu prohlásil, že navzdory výzvám...

Je nás pět až deset procent, řekla Šlechtová k manželství gayů a leseb

Exministryně obrany Karla Šlechtová

Páry homosexuálů se dočkaly. Ve Sněmovně začal souboj o to, zda i gayové a lesby budou moci uzavřít manželství. Zatím...

Další z rubriky

Finanční průvan v centrálách levice. ČSSD čtvrtinu Lidového domu pronajme

Lidový dům (Hybernská 1033/7 a 1032/9)

Levici dohání volební porážky. ČSSD pronajme část Lidového domu a bude muset šetřit i v nadcházejících volbách do...

Babiš šel položit kytici už v noci, nad ránem letěl za synem do Švýcarska

Premiér Andrej Babiš (15. listopadu 2018)

Premiér Andrej Babiš odletěl v sobotu za svým synem Andrejem mladším do Švýcarska. Učinil tak poté, co položil kytici...

Faráře neprávem popravili kvůli kauze Babice, církev chce jeho blahořečení

Rokytnický farář Jan Bula

Kněz Jan Bula je jednou z obětí vykonstruovaných procesů v takzvaném babickém případu. V roce 1952 ho popravili kvůli...

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám
Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala pusu ještě před tím, než nás ošlehá vítr. My jsme jen zakouleli očima a chtěli mít tuhle proceduru co nejrychleji za sebou. Ale jak se říká, maminka má vždycky pravdu.

Najdete na iDNES.cz