Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mynář ukázal majetkové přiznání. To si dělá pr..., reagoval Gazdík

  10:11aktualizováno  10:51
Vratislav Mynář, kancléř prezidenta Miloše Zemana, ustoupil tlaku na to, aby zveřejnil své majetkové přiznání. Předal ho osobně ve Sněmovně poslankyni Věře Kovářové z hnutí Starostové a nezávislí, zvolené za TOP 09. Dal jí souhlas, ať ho zveřejní. Poslankyně to vzápětí udělala, když dala majetkové přiznání Mynáře na své webové stránky.

Mynář přinesl své majetkové přiznání za rok 2013, přiznání za loňský rok má povinnost odevzdat až do konce června, jak mu to ukládá platný zákon. „Nikdo nemá možnost si udělat představu, s jakým majetkem nastupoval do své funkce,“ řekla Kovářová.

Majetkové přiznání kancléře Mynáře za rok 2013

„To si snad z nás dělají p*del, chlapci,“ rozzlobil dokument, který Mynář přinesl, místopředsedu Sněmovny Petra Gazdíka. „Chtěli jsme, aby přinesl skutečné majetkové přiznání, co vlastní,“ rozohnil se před novináři Gazdík.

Mynář řekl, že nechce, aby spor o jeho majetkové přiznání poškozoval prezidenta Zemana. Kovářová mu na oplátku nabídla své majetkové přiznání, ale Mynář si ho nevzal. „Doufám, že tím zamezím dalším populistickým útokům na pana prezidenta, které z vašich úst vycházejí,“ zdůvodnil Mynář své rozhodnutí vyjít poslankyni vstříc.

„Poprosil bych naopak, abyste jako zákonodárkyně začala naplňovat svou práci a funkci,“ rýpnul si do Kovářové kancléř. Přiznání předal poslankyni ve vrátnici Poslanecké sněmovny, doprovodil ho mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

Fotogalerie

Ke kancléřovu majetkovému přiznání za rok 2013, které dostala a zveřejnila na svých internetových stránkách, pak když si prostudovala Kovářová řekla: „Pozdě, ale přece.“ Nevolila tak ostrá slova, jako její kolega, místopředseda Sněmovny.

Zájemce o kancléřův majetek se přitom z dokumentu, který zveřejnila Kovářová na svých webových stránkách, nic o kancléřově majetku nedozví. Jen to, že byl v roce 2013 jednatelem jedné společnosti a v pěti jiných měl v témže roce majetkový podíl.

Kancléř Mynář přiznal, že měl v roce 2013 podíly ve společnostech O.L.G.A s.r.o a O.L.G.A-S.K.I. s.r.o, V.V. Invest a.s., SKI - Moravia s.r.o a Clever Management s.r.o., v níž byl i jednatelem.

Takže například ani slovo o koupi vily v Praze-Strašnicích za velmi výhodnou cenu 5,5 milionu korun od advokáta Víta Širokého, který mimo jiné zastupoval Romana Janouška (více o koupi vily zde). Vilu ale kupoval Mynář až později, takže ji bude muset uvést až do dalšího majetkového přiznání.

Kovářová propagovala novelu zákona od TOP 09 a STAN

Poslankyně kancléři ve vrátnici Sněmovny nabízel své přiznání, které sepsala už podle zákona, jak by měl podle TOP 09 a STAN vypadat.

„Nebudeme asi chodit kolem horké kaše, a protože jste vážil tak dlouhou cestu a abyste neodešel s prázdnou, tak jsem si pro vás připravila své majetkové přiznání, které můžete zveřejnit podle novely zákona o střetu zájmů, kterou jsme podali minulý týden v pátek,“ přivítala Kovářová kancléře ve Sněmovně (více zde).

Novela, kterou předložili poslanci TOP 09 a Starostů a nezávislých, počítá s tím, že politici a vysocí úředníci zveřejní majetek už v okamžiku nástupu do funkce.

„Předpokládám, že když já vám dávám možnost zveřejnit moje majetkové přiznání, vy mi dáváte možnost zveřejnit to vaše,“ uvedla poslankyně, členka hnutí STAN. „Můžete s tím naložit, jak chcete,“ řekl Mynář. Dokument, který pro něj připravila Kovářová, si ale nevzal. Neví prý, co by s ním dělal.Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

Nemocnice spoléhala na sestřičky z Ukrajiny, zastavilo je ministerstvo

Ilustrační foto.

Do Liberce jich mělo nastoupit třicet. Místo toho zůstávají dál na Ukrajině. Krajské nemocnici v Liberci nevyšel plán...

Opilý muž stopoval v noci uprostřed dálnice D46, srazilo ho auto

Zastavit stopaři se řidičce jedoucí ze Svitav do Litomyšle nevyplatilo....

Šestačtyřicetiletého muže srazilo v sobotu časně ráno na dálnici D46 na Prostějovsku osobní auto. Muž v tmavém oblečení...

Jezevčík je po osmi dnech volný, moderní techniku trumfla selská metoda

Jezevčík uvězněných ve skále je po 8 dnech venku

Po osmi dnech se podařilo vyprostit jezevčíka Mildu, který minulou sobotu uvázl ve skále v bývalém kamenolomu u...Najdete na iDNES.cz