Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Muž „zachránil“ ženu před exekucí, půjčkou ji ale připravil o dům

  10:59aktualizováno  10:59
Žena z Olomoucka původně dlužila 75 tisíc korun, nakonec ale přišla o dům v hodnotě téměř milionu. "Pomoc" s exekucí jí totiž nabídl zástupce společnosti nabízející půjčky. Nechal ji podepsat dokumenty, ve kterých při nesplacení půjčky do dvou měsíců ručila právě svým domem.
Zadlužená žena řešila problém s exekucí ve výši 75 tisíc korun. Muž jí dal půjčku s dvouměsíční splatností, za níž ji nechal ručit domem v hodnotě přes 800 tisíc, o který pak přišla. Ilustrační snímek.

Zadlužená žena řešila problém s exekucí ve výši 75 tisíc korun. Muž jí dal půjčku s dvouměsíční splatností, za níž ji nechal ručit domem v hodnotě přes 800 tisíc, o který pak přišla. Ilustrační snímek. | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

"Čtyřiačtyřicetiletý muž z Přerova využil v červenci 2012 finanční tísně a rozrušení třiašedesátileté ženy, když jí jako zástupce společnosti nabídl pomoc s vyřešením exekučního řízení ve výši zhruba 75 tisíc korun pomocí zprostředkovaného úvěru," uvedla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Muž přitom věděl, že žena nemá peníze na splacení úvěru. Nechal ji podepsat veškeré dokumenty o výši odměny a celé pohledávky, přičemž doba splatnosti úvěru byla pouhé dva měsíce. To navíc nebylo všechno.

"Dále ženu uvedl v omyl, když ji nechal podepsat a notářsky ověřit smlouvu o zajišťovacím převodu práva na dům včetně smlouvy o zřízení zástavního práva k předmětné nemovitosti. Dokumenty ženě nedal přečíst a nedal jí ani kopii s výmluvou, že se jedná pouze o plnou moc k vyřízení exekuce," shrnula Štrbáková.

Po vypršení lhůty tak společnost, kterou muž zastupoval, získala rodinný dům v hodnotě přes 800 tisíc korun do svého vlastnictví. Muž je nyní podezřelý z lichvy, za což mu hrozí až pětileté vězení. Policejní vyšetřování nadále pokračuje.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Zdrogovaný cizinec ujížděl na letních gumách, z auta vyskočil za jízdy

Kradené BMW.

Černé kradené BMW ujíždělo na letních pneumatikám policistům v Novém Městě pod Smrkem. Řidič nakonec z auta, které mělo...

V rychlém pruhu na D5 stálo auto, nebezpečnou situaci natočila záchranka

Odstavené auto v levém pruhu dálnice ohrožovalo ostatní řidiče

Krajští záchranáři upozornili na nebezpečnou situaci, kterou zaznamenali dopoledne na dálnici D5 u Plzně, kde stojící...

VIDEO: Zdrogovaný řidič na sněhu ujížděl policistům, zapadl v závěji

Policisté na Chebsku honili zdrogovaného řidiče, který jim ujížděl po zasněžené...

Policisté na Chebsku honili zdrogovaného řidiče, který jim ujížděl po zasněžené silnici. Nakonec zapadl v závěji,...

Najdete na iDNES.cz