Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Muž před lety zmizel. Našli teď jeho hrob?

  1:00aktualizováno  1:00
Těch billboardů, které před třemi roky zaplavily Prahu, nebylo možné si nevšimnout. Velké fotografie mladého muže a několikaměsíční holčičky doprovázelo několik stručných vět: "Tento muž byl unesen. Vraťte mi tátu." Mužem na snímku byl podnikatel David Petrovický.

Necelý rok předtím jej odvleklo z jeho domu v v obci Slavnič na Havlíčkobrodsku několik maskovaných mužů. Za jeho propuštění chtěli únosci pět milionů korun.

Výměna se nikdy neuskutečnila a po Davidu Petrovickém se slehla zem. Až nyní se objevily nové informace v případu. Naznačují, že muž je mrtvý. Nedaleko Humpolce u brněnské dálnice nalezli policisté mrtvolu.

"Předpokládáme, že to je tělo hledaného podnikatele. Jistotu budeme mít, až ostatky prohlédnou znalci. Necháme také zpracovat analýzu DNA," řekla v pátek mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová.

Svázali těhotnou ženu
Únos pražského podnikatele, který byl společníkem v potravinářské firmě Zeman a Zeman, byl dramatický. Petrovický nebyl doma, když do jejich domku vtrhlo několik maskovaných a ozbrojených mužů.

"Byla jsem doma sama. Povalili mě na zem a svázali, přestože jsem byla těhotná," popsala únos Anna Petrovická, podnikatelova manželka.

Únosci se ozvali několikrát telefonicky. Zaplaťte nám pět milionů, zněl jejich požadavek. Vystrašené Anně Petrovické pustili do telefonu i záznam manželova hlasu.

"Aničko, jsem v pořádku, ale zůstávám jako pojistka, aby předání peněz proběhlo v pořádku," vzkazoval David Petrovický. Na předání peněz za podnikatele nikdy nedošlo. Únosci se vždy vymluvili na "technické problémy".

"Naposledy se únosci ozvali v polovině ledna (2001 - pozn. red.) a od té doby mne již nekontaktovali," uvádí Anna Petrovická na internetové stránce www.unosdavid.cz, kterou po únosu manžela založila. Na ní nabídla i pět set tisíc korun za jakékoliv informace, které by pomohly neznámé útočníky vypátrat.

Nic nepomohlo. Ani billboardy, na kterých se peněžní nabídka objevila také, ani zvuková nahrávka hlasů únosců, kterou Anna Petrovická umístila na internet. Případ začali po únosu vyšetřovat i policejní specialisté. Během následujících měsíců se jim však pohřešovaného podnikatele vypátrat nepodařilo.

Tělo u dálnice na Brno
Nové informace získali policisté až letos v červenci, kdy se jim podařilo zatknout muže z Jihlavska. O dva měsíce později zadrželi i jeho komplice. Oba jsou nyní ve vazbě a čelí obvinění z vydírání a omezování osobní svobody.

Kriminalistům nakonec muži prozradili, kde by mohl hrob Davida Petrovického být. "Případ je velmi citlivý. Jeho podrobnosti nelze zatím zveřejnit. Vyšetřování navíc stále probíhá," uvedla Renata Vesecká, krajská státní zástupkyně v Hradci Králové.

Policisté nechtějí ani spekulovat, zda muže obviní nakonec i z vraždy. Nevyloučili však, že kvůli podnikatelově smrti začnou stíhat i další podezřelé. "Nevíme zatím ani přesný způsob smrti. Vědět to budeme do dvou týdnů," konstatovala mluvčí Kosinová.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vandal zdemoloval náhrobky na hřbitově, přitom už měl být ve vězení

Vandal poničil na hřbitově jedenáct hrobů. Když ho policisté dopadli, ukázalo...

Jen dva dny stačily policistům z Olomoucka na vypátrání vandala, který na jednom z tamních hřbitovů poničil část...

V Budějovicích se srazila dvě auta, jedno vjelo do dětí na přechodu

V Českých Budějovicích se střetla dvě osobní auta. Zraněné byly čtyři děti.

V Českých Budějovicích se srazila dvě osobní auta. V tu chvíli poblíž stála skupinka dětí, do kterých byl jeden z vozů...

Obžalovaní v kauze „losovaček“ znají tresty, zaplatí desítky milionů

Ivana Salačová u Městského soudu v Praze (2. února 2016)

Za zmanipulování elektronického losování veřejných zakázek rozdal soud čtrnácti obžalovaným tříleté a dvouleté...

Najdete na iDNES.cz