Nabízeli Multisport kartu pod rukou. Podle firmy jde zřejmě o podvodníky

  19:54aktualizováno  19:54
Multisport karta je zaměstnanecký benefit, s nímž člověk může zdarma jednou denně navštěvovat sportoviště či relaxační zóny. Kartu dostane od zaměstnavatele bezplatně nebo za několik stovek korun měsíčně. Ne každý zaměstnavatel však tento benefit nabízí a z toho těží podvodníci na internetu.

Karta MultiSport Benefit | foto: koláž iDNES.cz

Je to i případ stránky multisportprotebe.cz, na kterou redakce iDNES.cz narazila náhodou. Byla na ní uveřejněná nabídka, podle níž bylo možné získat kartu snadno přes internet – na měsíc za bezmála tisíc korun. Zájemci si ji ale mohli objednat i na rok, v takovém případě by zaplatili deset tisíc korun.

V internetových diskuzích však zaznívaly zkušenosti, že je tento web podvodný. Stránky vznikly v polovině srpna a nebylo na nich možné zjistit jakékoli kontaktní informace o provozovateli. Doména byla registrována anonymně.

Pracovníci společnosti Multisport se od webu hned distancovali. „Určitě to nemá nic společného s firmou Multisport kromě toho, že to obsahuje název domény,“ řekl iDNES.cz product coordinator společnosti Filip Rangel. 

Zákazníci riskují, že karta nebude fungovat

Manažer společnosti Multisport Tomáš Trejbal upřesnil, že se kvůli stránkám už obrátili na svoji právničku, protože web je evidentně podvodný. 

„I kdyby neklamal spotřebitele, tak že by jim tu Multisport kartu opravdu dodal za peníze, které jim zaplatí, tak je v rozporu s podmínkami, které máme s poskytovateli sportovišť a porušuje podmínky, které my dáváme zaměstnavatelům. Jde tedy mimo koncept,“ uvedl Trejbal.

S právničkou se také poradí, jestli podávat trestní oznámení. Rozhodnou se podle toho, zda se jim ozvou poškození. „Zatím nevíme, jaká škoda vznikla. Zatím se nám nikdo neozval s tím, že by si tu kartu přes stránky koupil a o něco přišel,“ dodal.

Není to první případ

Podle Trejbala také hrozí, že pokud někdo obchodníkům poslal deset tisíc korun, aby si zajistil kartu na celý rok, může na to „dojet“ později. Riskuje totiž, že karta nebude fungovat po celý rok. I proto se zástupci společnosti obrátili na provozovatele anonymních domén s žádostí o stažení webu. 

Kromě toho chtěli také varovat případné zájemce, aby si kartu neobjednávali, protože mohou přijít o peníze. „Web poškozuje naše jméno, protože tam někdo může o peníze přijít,“ uvedl Trejbal.

O existenci webu se dozvěděli 7. září. Ještě během pondělí 10. září byly stránky zrušeny. 

Není to přitom první případ, kdy se chtěl někdo na značce Multisport přiživit. Rangel zmínil, že již v minulosti byly dva takové případy. V takovém případě ale hrozí, že se jak poskytovatelé nebo zájemci vystavují riziku postihu. „Ve smlouvě jsou zakotvené sankce za přeprodej karet i za prodávání karet lidem, kteří by se k nim dostat neměli, takže člověk si musí být vědom rizika, když do toho jde,“ dodal.

Pražská policie iDNES.cz sdělila, že se nemůže vyjádřit ke konkrétním fyzickým či právnickým osobám. 


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otec lže, chci vypovídat, říká Babiš mladší. Premiér dál mluví o kampani

Andrej Babiš zveřejnil na svém facebookovém profilu fotky syna Andreje, mají ho...

Babišův syn Andrej napsal v e-mailu pro Seznam Zprávy, že si přeje být telefonicky v kontaktu s českou policií...

Nevěděl jsem vůbec, co podepisuji, řekl Babišův syn ke kauze Čapí hnízdo

Farma Čapí Hnízdo u Olbramovic na Benešovsku

Syn premiéra Andreje Babiše tvrdí, že ho spolupracovníci jeho otce kvůli kauze Čapí hnízdo drželi na Krymu. V reportáži...

Demisi, demisi, znělo Václavským náměstím. Lidé volali po konci Babiše

Demonstrace za demisi premiéra Andreje Babiše na Václavském náměstí v Praze....

Na Václavském náměstí v Praze se konala demonstrace požadující odstoupení premiéra Andreje Babiše z funkce. Na místě se...

Rodina ze Zlína spáchala společnou sebevraždu, snila o lepších světech

Ilustrační snímek

Matka a její dospělí potomci se zajímali o náboženská témata, esoteriku a toužili po ráji. Rozhodli se pro společnou...

Tisíce lidí demonstrovaly v Praze, žádaly Babišovu demisi

Demonstrace při oslavách výročí 17. listopadu za odstoupení premiéra Babiše

Výročí 17. listopadu provázely demonstrace po celém Česku. Tisíce lidí se sešly v Praze na Staroměstském a Václavském...

Další z rubriky

ČSSD se nezúčastní hlasování o vládě, je ochotna rozpustit Sněmovnu

Vedení ČSSD na tiskové konferenci k hlasování o důvěře vládě. Zleva Hamáček,...

ČSSD se nezúčastní hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše. Ta tedy hlasování o nedůvěře přežije, pro její pád totiž...

Výbušné svědectví. Bílý kůň ze Škody promluvil, upozornil na daňové úniky

Škoda Plzeň

Poslední říjnový den ve Škodě Transportation zasahovali celníci kvůli podezření z daňových úniků spojených s...

ČSSD nechce, aby jim podpora vlády zůstala v ruce jako černý Petr, říká politolog

Volební studio ČSSD připravené k druhému kolu senátních voleb v Praze.. (13....

Poslanci ČSSD se pátečního hlasování o vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše sice nezúčastní, zato by ochotně...

Najdete na iDNES.cz