Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nabízeli Multisport kartu pod rukou. Podle firmy jde zřejmě o podvodníky

  19:54aktualizováno  19:54
Multisport karta je zaměstnanecký benefit, s nímž člověk může zdarma jednou denně navštěvovat sportoviště či relaxační zóny. Kartu dostane od zaměstnavatele bezplatně nebo za několik stovek korun měsíčně. Ne každý zaměstnavatel však tento benefit nabízí a z toho těží podvodníci na internetu.

Karta MultiSport Benefit | foto: koláž iDNES.cz

Je to i případ stránky multisportprotebe.cz, na kterou redakce iDNES.cz narazila náhodou. Byla na ní uveřejněná nabídka, podle níž bylo možné získat kartu snadno přes internet – na měsíc za bezmála tisíc korun. Zájemci si ji ale mohli objednat i na rok, v takovém případě by zaplatili deset tisíc korun.

V internetových diskuzích však zaznívaly zkušenosti, že je tento web podvodný. Stránky vznikly v polovině srpna a nebylo na nich možné zjistit jakékoli kontaktní informace o provozovateli. Doména byla registrována anonymně.

Pracovníci společnosti Multisport se od webu hned distancovali. „Určitě to nemá nic společného s firmou Multisport kromě toho, že to obsahuje název domény,“ řekl iDNES.cz product coordinator společnosti Filip Rangel. 

Zákazníci riskují, že karta nebude fungovat

Manažer společnosti Multisport Tomáš Trejbal upřesnil, že se kvůli stránkám už obrátili na svoji právničku, protože web je evidentně podvodný. 

„I kdyby neklamal spotřebitele, tak že by jim tu Multisport kartu opravdu dodal za peníze, které jim zaplatí, tak je v rozporu s podmínkami, které máme s poskytovateli sportovišť a porušuje podmínky, které my dáváme zaměstnavatelům. Jde tedy mimo koncept,“ uvedl Trejbal.

S právničkou se také poradí, jestli podávat trestní oznámení. Rozhodnou se podle toho, zda se jim ozvou poškození. „Zatím nevíme, jaká škoda vznikla. Zatím se nám nikdo neozval s tím, že by si tu kartu přes stránky koupil a o něco přišel,“ dodal.

Není to první případ

Podle Trejbala také hrozí, že pokud někdo obchodníkům poslal deset tisíc korun, aby si zajistil kartu na celý rok, může na to „dojet“ později. Riskuje totiž, že karta nebude fungovat po celý rok. I proto se zástupci společnosti obrátili na provozovatele anonymních domén s žádostí o stažení webu. 

Kromě toho chtěli také varovat případné zájemce, aby si kartu neobjednávali, protože mohou přijít o peníze. „Web poškozuje naše jméno, protože tam někdo může o peníze přijít,“ uvedl Trejbal.

O existenci webu se dozvěděli 7. září. Ještě během pondělí 10. září byly stránky zrušeny. 

Není to přitom první případ, kdy se chtěl někdo na značce Multisport přiživit. Rangel zmínil, že již v minulosti byly dva takové případy. V takovém případě ale hrozí, že se jak poskytovatelé nebo zájemci vystavují riziku postihu. „Ve smlouvě jsou zakotvené sankce za přeprodej karet i za prodávání karet lidem, kteří by se k nim dostat neměli, takže člověk si musí být vědom rizika, když do toho jde,“ dodal.

Pražská policie iDNES.cz sdělila, že se nemůže vyjádřit ke konkrétním fyzickým či právnickým osobám. 

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR proběhnou na podzim 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí dle krajů:

Volby do senátu

Přehled obvodů, kde se volí a seznamy kandidátů naleznete v příloze senátních voleb.
Hlavní zprávy

Nejčtenější

Džihád v Česku. Policisté obvinili muslima z přípravy bombového útoku

Dominik K. v posledních měsících před zatčením sám sebe fotografoval v přesně...

Policie zadržela radikálního muslima. Měl v bytě chemikálie a návody na výrobu bomby. Původem je Slovák. Islám přijal...

Turistky nám dělají z Oktoberfestu pornofilm, stěžují si Němci

Největší světový festival piva v Mnichově. (17.9.2016)

Pro obyvatele Mnichova znamenají přípravy na Oktoberfest nejen prostírání stolů nebo zkoušky lidových kapel, ale také...Tohle hřiště je jen pro bílý! Ženy s dětmi jsou víc než dřív terčem rasistů

Ilustrační snímek

Přibývá žen s dětmi, které vyhledají pomoc kvůli tomu, že se staly terčem rasistických útoku. Musí snášet opovržlivé...

All you can eat. Triatlonista zhltal 100 porcí suši, restaurace ho vyhodila

Sushi na kulinářském festivalu Gastro Hradec.

Celebritou se v bavorském Landshutu stal třicetiletý triatlonista a bývalý kulturista Jaroslav Bobrowski. Zašel si...

Řidič cestou do práce přejel muže ležícího na silnici, byl to jeho syn

Ilustrační snímek

Rodinná tragédie se stala o víkendu u Štítova na Rokycansku. Řidič osobního vozidla v sobotu brzy ráno přejel muže...Další z rubriky

Poslanci odložili rozhodnutí o vydání komunisty Ondráčka ke stíhání

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček v Poslanecké sněmovně (leden 2018)

Sněmovna se začala zabývat policejní žádostí o vydání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání....

Ministerstvo spravedlnosti spustilo elektronické náramky, sledují první vězně

Filip K. dostal za neplnění podmínky trest domácího vězení. Umožňuje mu to...

Probační a mediační služba společně s ministerstvem spravedlnosti spustila ostrý provoz elektronických náramků pro...

Vězňů nakažených infekčními nemocemi přibývá. Lékařů ve věznicích je však málo

Věznice na Pankráci v Praze. Ilustrační foto

Vězňů nakažených infekčními nemocemi přibývá. Kvůli velké míře závislosti na drogách je ohrožuje především žloutenka....Najdete na iDNES.cz