Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mravoličný příběh o Viktoru Koženém

  1:07aktualizováno  1:07
Viktor Kožený už s největší pravděpodobností unikne trestu. Vezměme to z té lepší stránky. Je to úžasný a mravoličný příběh o chudém českém hochu, který uskutečnil americký sen, přechytračil Američany, nakonec však našel svého mistra.

Nuzák není, ale opravdový boháč taky ne. | foto: ČTK

Kožený přespával na plovárně a snil o bohatství. Když padla železná opona, s třemi tisíci dolarů v kapse nastoupil do prvního letadla a jel udělat štěstí do Československa. Zavedl tu s malou pomocí jakéhosi profesůrka kapitalismus. Od té doby je také zdejší kapitalismus poněkud kožený.

Slíbil lidem slušné peníze za bezcenné papírky a také je většině lidem dal, byť jich nemálo o jejich podíly také připravil. Střelil zámořskou plavbu pod záminkou, že nemáme moře, večeřel lví pečínku a vůbec provedl řadu veselých kousků.

Když mu bylo Česko těsné, stal se irským občanem a vytáhl ze spousty amerických pracháčů peníze k úžasnému dobrodružství v Ázerbájdžánu. Místní vládce Alijev, bývalý šéf sovětské KGB, však chudého českého chlapce přechytračil. Úplatky vzal a naftu si nechal.

Chudák Kožený už nevytáhne paty z Baham. Nuzák není, ale opravdový boháč taky ne. Víc než rok strávil ve vazbě. Není to dostatečný trest? Zvlášť když českým kapitalistům, jejichž impéria nevznikla o nic poctivěji, tahají prezidenti a premiéři golfové vozíky...Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Poslanci ANO budou hlasovat proti vydání Babiše a Faltýnka

Poslanci za ANO, ministr zahraničí Martin Stropnický, šéf poslanců Jaroslav...

Poslanecký klub ANO bude hlasovat proti vydání premiéra a šéfa hnutí Andreje Babiše i lídra klubu Jaroslava Faltýnka k...

Největší českou vlajku skládali v tělocvičně a stěhovali „jako epopej“

V Pelhřimově představili největší českou vlajku. Má rozměry 18 krát 12 metrů a...

Je tak velká, že se ani na výšku nevejde do brněnského veletržního pavilonu. Aby ji složili, museli si její výrobci...

Vláda nezískala důvěru. ANO odsunulo hlasování o vydání Babiše

Premiér Andrej Babiš hovoří s předsedou SPD Tomiem Okamurou na úterním jednání...

Menšinová vláda Andreje Babiše nezískala důvěru Sněmovny, hlasy dostala jen od 78 poslanců ANO. Mandátový a imunitní...

Najdete na iDNES.cz