Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Možný šéf lidovců řeší aféru se sexuálními návrhy

  8:45aktualizováno  8:45
Kdo získá moc v KDU-ČSL po "zemětřesení", které připravilo o křeslo šéfa strany Miroslava Kalouska? Nově se mluví o starostovi Vsetína Jiřím Čunkovi. Informaci potvrdilo několik zdrojů z lidové strany. Čunek má ale problém - jeho bývalá sekretářka ho viní ze sexuálního obtěžování.

Starosta Vsetína Jiří Čunek | foto: Jan KarásekMF DNES

"Určitě jsem to zaslechl taky, někteří lidé se mnou o tom mluvili," připustil Čunek možnost, že je ve hře. "Ale mám teď před sebou dvoje volby, senátní a komunální, a to je pro mě v tuto chvíli to nejdůležitější," řekl starosta.

Pro jeho osobu může hrát zejména to, že část strany hledá nového šéfa hlavně na Moravě.

Trable křesťanského politika
Jen co se začalo o Čunkovi v KDU-ČSL mluvit jako o možném muži ve vedení strany, objevila se aféra, která může jeho další kariéru ohrozit. A to z důvodů na křesťanského politika poněkud pikantních.

Čunkova bývalá sekretářka Marcela Urbanová ho totiž obvinila, že ji v minulosti opakovaně sexuálně obtěžoval: dotýkal se jí a dělal jí slovní návrhy. Sepsala kvůli tomu čtyřstránkový dopis, který poslala Čunkovi i jeho ženě.

"Na policii jsem se neobrátila jen proto, že jsem nechtěla být součástí mediálního skandálu," tvrdí Urbanová. Čunek se po poradě se ženou rozhodl dopis zveřejnit. "Nenechám se vydírat," prohlásil. Aféru nespojuje s tím, že se o něm uvažuje jako o člověku, který by mohl obsadit hlavní post KDU-ČSL, ale se senátními a komunálními volbami.

Parkanová: Přemlouvají mě
Pokud by Čunek ve volbách uspěl a přestál i "sexuální aféru", mohl by se na chystaném sjezdu utkat s poslankyní Vlastou Parkanovou. Tu si jako novou šéfku strany přejí lidé z okruhu úřadujícího předsedy Jana Kasala, kteří mají blízko i k bývalému šéfovi strany Kalouskovi.

"Vyjádřím se k tomu jasně až po senátních volbách. Je pravda, že mě přemlouvají, abych kandidovala. Ale k ničemu se dotlačit nenechám. Nebudu ničí loutka," zdůraznila Parkanová.

Svého možného soupeře Jiřího Čunka prý příliš nezná. O Čunkovi jako o možném kandidátovi mluví lidé, kteří mají ve straně nejblíž k bývalému místopředsedovi Cyrilu Svobodovi. Ten zatím neřekl, jaké má pro sjezd plány, a to ani na uzavřených jednáních KDU-ČSL.

Svoboda si však už nemůže být jist stoprocentní podporou svých bývalých věrných. "Myslím, že vhodného kandidáta na předsedu by mohla najít Morava. Důležité je, aby se na sjezdu nevolilo jen nejužší vedení, ale aby se obměnily i další orgány strany," řekl místopředseda pražských lidovců Martin Plíšek.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Na univerzitách vědkyň přibývá, v praxi ubývá. Vědu neskloubí s mateřstvím

Ve vědět musíte pořád zkoušet. A připravovat se na to, že to třeba zase...

Na českých univerzitách přibývá mladých badatelek. Zatímco v roce 2000 jich byla víc než třetina, v současnosti ženy...

Devět vražd během pěti dní. Nic podobného nepamatuju, říká policista

Policisté v zahrádkářské kolonii u Střížovic, kde byli nalezeni tři mrtví.

Ubodaný host v restauraci, tři mrtví v chatové oblasti a zavražděný pár v obytném přívěsu. To je jen část tragických...

Armáda spustila nový náborový web. Chce přijmout 2 000 profesionálů

Nová podoba rekrutačního webu české armády

Česká armáda spustila novou atraktivní internetovou prezentaci pro nábor nových profesionálů i zájemce o vstup do...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Nevíte, co s sebou do práce? Na oběd zkuste lehký rýžový salát

Najdete na iDNES.cz