Australan se šel svlažit do moře, korýši mu ohlodali nohy do krve

Neobvyklý případ napadení člověka takzvanými mořskými vešmi se stal na pláži u australského Melbourne. Parazitičtí korýši zde šestnáctiletému chlapci „rozežrali“ nohy až do krve. Podle místního experta je to poprvé, kdy bylo něco takového zaznamenáno.
Reklama

Šestnáctiletý Sam Kanizay měl po sobotním fotbalovém zápase bolesti a tak, aby si ulevil, rozhodl se na pláži v městské části Brighton ponořit si na chvíli nohy do vody .

Fotogalerie

Když po půl hodině vylezl z vody, měl nohy pokryté „maličkými mořskými stvořeními, která mu nohy jedla“, jak popsala jeho rodina.

„Popsal to, jako by měl na nohách písek, tak šel zpátky do vody,“ řekl jeho otec Jarrod.

Po návratu si mladík nazouval zpátky své boty a na nohách našel krev. „Ti živočichové se prokousali skrze Samovu kůži a způsobili mu velké krvácení,“ dodal jeho otec.

Expert na mořské bezobratlé živočichy z univerzity v Novém Jižním Walesu, Alistair Poore, uvedl, že případ, kdy člověka napadly mořské vši, nikdy neviděl.

Reklama

Deníku The Guardian potvrdil, že zranění musela být způsobena mořskými bezobratlovci, pravděpodobně mořskými vešmi. Dodal však, že na způsobení takových zranění jich muselo být značné množství.

07.srpna 2017 v 10:31, příspěvek archivován: 07.srpna 2017 v 14:05

VIDEO: Junior footballer Sam Kanizay bitten by flesh eating creatures at Melbourne beach. https://t.co/KVlo5VVjdd @jodilee_7 #7News https://t.co/VeehBeudHy

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Junior footballer Sam Kanizay bitten by flesh eating creatures at Melbourne beach. https://t.co/KVlo5VVjdd @jodilee_7 #7News https://t.co/VeehBeudHy

Podle něj si návštěvníci pláží často pletou žahnutí od medúzy s kousnutím. Krvácení v tomto případě bylo na medúzu příliš vážné, myslí si Poore.

Mladíkův otec nemohl zastavit krvácení, a tak syna tak odvezl do nemocnice. „Když jsme mu je (ty živočichy) sundali nohou, krev nepřestávala téct,“ vylíčil Kanizay starší. „Na podlaze v nemocnici byla velká kaluž krve a nikdo neměl ponětí, co jsou ti tvorové zač. Zavolali na pomoc odborníky na toxicitu, mořské experty a další lékaře, ale nikdo nevěděl,“ dodal.

Další noc vyrazil zpátky na pláž s kyblíkem plným masa a tvory na něj pochytal. „Jasné je to, že tyhle malé věci opravdu milují maso,“ řekl mladíkův otec k videu zachycujícím tvory pochutnávajícím si na právě přineseném mase.

Reklama
Reklama
Reklama