Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mora Moravia se loni vrátila k zisku

  12:37aktualizováno  12:37
Hlubočky - Akciová společnost Mora Moravia, tuzemský výrobce varné techniky, vykázala v loňském roce podle auditovaných výsledků čistý zisk 10,244 milionu korun proti ztrátě devět milionů v roce 1999. Tržby v roce 2000 meziročně vzrostly o 200 milionů korun na 2,511 miliardy korun. Export se na nich podílel téměř 70 procenty. V plánech na letošní rok počítá vedení Mora Moravia s nárůstem výroby sporáků o 20 až 30 tisíc kusů.

Mora Moravia v loňském roce zvýšila výrobu volně stojících sporáků meziročně o 10 tisíc kusů na 355 tisíc sporáků, což však bylo o 10 tisíc této varné techniky méně, než vedení společnosti počítalo ve svých plánech.

Generální ředitel Mora Moravia Vojtěch Vlček nižší nárůst výroby přičetl zejména tomu, že prodej sporáků v tuzemsku, Rusku a Německu byl loni nakonec menší, než vedení společnosti původně předpokládalo.

"Vyšší pokles prodeje sporáků na těchto trzích se nám však podařilo utlumit zvýšeným exportem na Slovensko a do Maďarska a západoevropských zemí," uvedl Vlček.

Hlavním akcionářem Mora Moravia je investiční fond CZIC, spravovaný Chase FlemingAsset Management, jež je součástí americké Chase Manhattan Bank. Na tuzemském trhu patří společnost k dominantním prodejcům plynových, elektrických a kombinovaných sporáků. Kromě varné techniky vyráběla loni i plynové průtokové ohřívače vody, plynové kotle, plynová topná tělesa, zásobníky vody, odlitky z šedé litiny a tvářecí nástroje.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Jednotka ze Strakonic má pohotovost v NATO. Může jít kdykoli do akce

Protiletadlový komplet RBS-70.

Pro dvě stovky vojáků protivzdušné obrany ze Strakonic začala tříletá pohotovost v rámci Sil rychlé reakce NATO. V...

V hořícím hotelu jsme byli za tři minuty, řekl hasič v Rozstřelu

Mluvčí a vyšetřovatel pražských hasičů Martin Kavka (vlevo) a Jiří Španer z...

Situace v hořícím hotelu Eurostars David byla dramatická, uvedli v Rozstřelu mluvčí a vyšetřovatel pražských hasičů...

Plaga jmenoval nové profesory, jsou mezi nimi i držitelé Českého lva

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předal jmenovací dekrety...

Nové profesorky a profesoři vysokých škol v pondělí v Karolinu převzali jmenovací dekrety od ministra školství v demisi...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz