Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Moderátor zpráv Primy odchází kvůli Zunovi

  18:07aktualizováno  18:07
V televizi Prima podali výpověď tři významní pracovníci včetně tváře hlavních zpráv Petra Tichého. Je to vzpoura proti Pavlu Zunovi? "Nebudu dělat hlupáka," potvrzuje Tichý spor s novým šéfredaktorem. Dvě odcházející redaktorky ale Zunu hájí, jdou prý za lepším.

Pavel Zuna prý při nespokojenosti nechodí pro silná slova daleko. | foto: Aleš Kartal

V Primě podali najednou výpověď moderátorka Minut regionu a Světa 2007 Zuzana Dastychová, politická zpravodajka Helena Šulcová a moderátor hlavních zpráv Petr Tichý.

Noví moderátoři zpráv televize Prima - Terezie Kašparovská a Petr Tichý"Moje pondělní rozhodnutí pramení z neshod s panem Zunou a Chajdou," řekl iDNES.cz Petr Tichý. Šéfové s ním prý jednali neférově, podrobnosti ale nechce rozebírat.

"Považoval bych to za neprofesionální. Nechci se snižovat k podobným věcem jako oni. Už jsem jim nechtěl dělat hlupáka," vysvětluje Tichý.

Dastychová a Šulcová: Se Zunou nebyl problém
Podle zdroje ze zpravodajství TV Prima stály neshody se Zunou i za odchodem Zuzany Dastychové. Té prý šéfredaktor nabídl jinou pozici, která se jí ale nelíbila.

Zuzana Dastychová to ale jako důvod odchodu popírá: "Já jsem dostala jinou nabídku," říká. Pracovně prý se Zunou neměla problémy.

To potvrzuje i Helena Šulcová. Z Primy odchází na ČT moderovat Dobré ráno. "To, že jdu do ČT, vím od léta. My jsme se Zunou vždycky vycházeli hrozně dobře," říká Šulcová.

Občas létají sprostá slova
Zuny se zastávají i další. "Já s ním mám dobrý vztah. Je pravda, že když někdo nedělá naplno, létají sprostá slova. A možná je taky tvrdší na ženský," říká reportér Primy, který si nepřál být jmenován.

"Nepřišel jsem nikoho vyhazovat, ale pokud se někdo sám rozhodne k odchodu z Prima TV, budu to respektovat," sdělil k odchodům sám Pavel Zuna.

Prima stojí za Zunou. Bude moderovat?
Vedení Primy stojí i přes možné konflikty jednoznačně za Pavlem Zunou. "Zvedla se nám sledovanost hlavních zpráv o 150 tisíc a dostali jsme se i na 900 tisíc diváků. Takže je vidět, že jeho práce má reálný dopad," říká mluvčí Ladislav Pavlík.

Otázkou je, kdo v hlavních zprávách nahradí Petra Tichého. Nabízel by se právě Zuna, tolik oblíbený z časů moderování na Nově. O tom, že by měl moderovat hlavní zprávy, se spekuluje už od 1. září, kdy začal dělat šéfredaktora zpravodajství.

"To je věc, kterou my nekomentujeme," říká o možném comebacku Zuny na obrazovku mluvčí Pavlík.

Moderátorku Zuzanu Dastychovou na Primě prý zastoupí Jiří Fröhlich, který teď dělá zprávy v rádiu Frekvence 1. "Je to kvalitní zprávař, který bude s rádiem dál externě spolupracovat," potvrzuje mluvčí Frekvence 1 Jasna Sýkorová.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vlastník půdy napadl stavební povolení D11, dálnici má za černou stavbu

Dálnice D11 od léta 2017 končí u hradecké čtvrti Kukleny.

Vlastník půdy v trase dalšího úseku dálnice D11 se ohradil proti stavebnímu povolení. Podal rozklad, protože s ním...

Policie viní z terorismu bývalého imáma z Prahy. Jeho bratr válčí v Sýrii

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie obvinila z terorismu první tři Čechy. Jedním z nich je bývalý pražský imám Sámer Shehadeh, o nějž se již dříve ...

Plaga jmenoval nové profesory, jsou mezi nimi i držitelé Českého lva

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předal jmenovací dekrety...

Nové profesorky a profesoři vysokých škol v pondělí v Karolinu převzali jmenovací dekrety od ministra školství v demisi...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz