Vladimír Mlynář se domnívá, že si Ivan Langer dělá legraci

Vladimír Mlynář se domnívá, že si Ivan Langer dělá legraci | foto: Nguyen Phuong Thao, MF DNES

Mlynář odmítl cenu od Langera, je to prý žert

  • 28
Bývalý šéf ministerstva informatiky Vladimír Mlynář odmítl cenu za přínos k rozvoji informační společnosti. Dal mu ji nynější šéf resortu Ivan Langer na veletrhu Invex v Brně. Mlynář to považuje za nevhodný žert, protože Langer prosazuje zrušení úřadu.

"Ivan Langer současně prosazuje likvidaci ministerstva informatiky a sérií svých dosavadních rozhodnutí se mu - za krátkou dobu, co je ve funkci - podařilo čtyřletou práci ministerstva v mnohém znehodnotit," uvedl Vladimír Mlynář na své internetové stránce www.mlynar.cz.

"Z tohoto důvodu považuji udělení ceny pouze za nevhodný žert. Rozhodl jsem se proto cenu ministra informatiky Ivana Langera nepřijmout, jakkoliv vím, že to je krok pouze symbolický," dodal.

Langer, který je zároveň ministrem vnitra, chce ministerstvo informatiky zrušit. Jeho kompetence by si měly mezi sebe rozdělit ministerstvo vnitra, ministerstvo průmyslu a obchodu a úřad vlády. - více zde

Ministerstvo informatiky (MI) vzniklo k 1. lednu 2003, kdy na ně přešly v plném rozsahu kompetence Úřadu pro veřejné informační systémy, úseku spojů ministerstva dopravy a kompetence v oblasti elektronického podpisu Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Resort mimo jiné koordinuje rozvoj elektronické veřejné správy a provozuje internetový portál veřejné správy. Na úřadu pracuje téměř 140 lidí.

Prvním ministrem informatiky byl Mlynář, na jaře 2005 ho ve funkci nahradila Dana Bérová, kterou nyní Langer ocenil spolu s Mlynářem.

Exministryně: Langer naši práci respektuje
Bérová si nemyslí, že by se dalo za pár měsíců nekvalifikovaného přístupu zničit to, co se na ministerstvu udělalo za čtyři roky. Cenu bere jako důkaz toho, že Langer dosavadní práci MI respektuje, přestože jeho současné kroky v řízení ministerstva tomu nenasvědčují.

Cena ministra informatiky určená osobnostem, sdružením, projektům nebo firmám za významný přínos k rozvoji informační společnosti je udělována dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim při příležitosti konání konference "Internet ve správě a samosprávě" a veletrhu Invex. Poprvé se udělovala na jaře 2003.

Cenu dosud získala například společnost Eurotel za službu Data Nonstop, internetový přehled průběhu řízení u Českého úřadu zeměměřičského a
katastrálního, Česká správa sociálního zabezpečení za projekt elektronických evidenčních listů důchodového pojištění nebo projekt elektronických zdravotních knížek firmy IZIP.

,

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video