Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mladík přijel do školy s 20 bombami

  13:09aktualizováno  13:09
V malém americkém městečku Malcolm málem došlo k další školní tragédii. Policisté na poslední chvíli zatkli mladíka, který u sebe měl 20 podomácku vyrobených bomb, pušku a mnoho nábojů. Byl obviněn z pokusu o vraždu.

Na sedmnáctiletého Josh Magee upozornil policisty zaměstnanec školy, který studenta viděl, jak se na parkovišti posilnil alkoholem a oblékl do černého kabátu.

Strážníci poté v Mageeově autě našli nabitou pušku, několik sad munice, plynové láhve a nádoby s hořlavinou. V autě byl také vzkaz, na kterém stálo, že hoch chce v budově zabít všechny kromě tří kamarádů.

Bylo to štěstí, řekl ředitel
Ředitel školy Gene Neddenriep k tomu podle CNN řekl: "S tímto studentem, na téhle škole a v tento den jsme byli úspěšní. Měli jsme štěstí." Neddenriep dodal, že nálože měly potenciál způsobit velké škody.

Nabízí se souvislost s masakrem ze střední školy v Columbine, kde v roce 1999 Eric Harris a Dylan Klebold zastřelili dvanáct spolužáků, učitele a poté sami sebe. - více zde

"Ptal se spolužáků, jestli vědí, kdo byli Eric Harris a Dylan Klebold," prozradila CNN Julia Lostrahová, jejíž dcera chodila s Joshem Mageem do třídy. "Pak odpověděl, že on ví," doplnila.

Mladík miloval zbraně
Matka zadrženého žáka pracuje jako kuchařka v nedalekém městě Lincoln, otec slouží na vojenské misi v Afghánistánu.

"Vždycky byl jiný. Rád zůstával sám, do veřejného života se příliš nezapojoval. Jeho zálibou byly zbraně," popsal Megeeovu osobnost ředitel. Zároveň vyvrátil možnost, že by mladík byl objektem šikany: "Nikdy jsme tu něco takového nezaregistrovali."

Na škole bylo ve chvíli, kdy ji chtěl Magee odpálit, asi 450 dětí. Ústav po této zkušenosti přehodnotí současná bezpečnostní opatření. "Naučil jsem se na tom jednu věc," řekl Neddenriep. "Může se to stát kdekoli," citovala ho CNN.

Chlapci chtěli zastřelit dívku
Zatčení Joshe Mageeho přišlo jen pár dní poté, co kriminalisté zadrželi v obci Forsyth ve státě Montana tři chlapce, kteří si na hřišti u školy schovali pistoli, se kterou chtěli zranit spolužačku. Chtěli dívku ze třetí třídy postřelit a pobodat.

Policisté upřesnili, že za plánovaný útok si podle trojice mohla dívka sama, neboť dva z nich provokovala. Dva z mládenců chodili podle CNN do druhé třídy, třetímu bylo 11 let.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

V Pákistánu zadrželi komplice Češky, která převážela heroin

Pakistánská policie zveřejnila fotografii mladé Češky, která se na letišti v...

Pákistánské úřady zadržely komplice Češky Terezy H., u které celníci na letišti v Láhauru našli devět kilogramů...

Izraelští rabíni se inspirují Anne Frankovou, velí k ukrývání migrantů

Většina žadatelů o azyl žije v detenčním zařízení Holot v Negevské poušti.

Skupina izraelských rabínů v čele se sestrou slavné americké komičky Sarah Silvermanové vytáhla do boje proti vyhoštění...

Týden (pro)ruských dezinformací: Agentka KGB, Írán a nezdravá Ukrajina

Litevská prezidentka Dalia Grybauskaité na summitu lídrů osmadvacítky v...

Proruské dezinformace, dezinterpretace událostí či výroků i vyloženě falešné zprávy zaplavují Evropu včetně České...

Najdete na iDNES.cz