Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mladík dostal patnáct let za vraždu milenky po velikonoční zábavě

  13:01aktualizováno  14:24
Středočeský krajský soud potrestal patnácti lety Marcela Hazdru, který letos po velikonoční zábavě u Sojovic na Mladoboleslavsku škrtil a poté jedenáctkrát bodl svoji o sedmnáct let starší přítelkyni. Útok nepřežila. Rozsudek zatím není pravomocný.

Před Krajským soudem v Praze stanul Marcel Hazdra podezřelý z vraždy přítelkyně nedaleko Sojovic na Mladoboleslavsku. | foto: ČTK

Dvaadvacetiletý mladík před soudem odmítl vypovídat. V přípravném řízení se ale částečně přiznal. Tvrdil, že si pamatuje jen dvě bodnutí, a nikoliv jedenáct, jak uvedla obžaloba. Řekl, že se neovládal a jednal v afektu, jinak by se prý vražda nestala.

Dvojice se tehdy šla projít po velikonoční zábavě k mostu přes řeku Jizeru. Tam začal mladík ženu podle obžaloby škrtit, pak jí zasadil ještě nejméně jedenáct ran kuchyňských nožem, který u sebe měl údajně kvůli obavě z ženina manžela. Policisté vražednou zbraň nikdy nenašli. Tělo matky dvou dětí objevili u řeky náhodní kolemjdoucí (více čtěte zde).

Muž podle znalců netrpěl žádnou duševní poruchou a není sexuální deviant. Poukázali však na to, že má nestabilní strukturu osobnosti a silné sklony k agresivnímu chování.

Advokát obžalovaného Vladimír Vávra při závěrečné řeči pro svého klienta požadoval zproštění obžaloby. Poukazoval na nekvalitní práci policie, zpochybnil také důvěryhodnost některých svědků.

Mladík jednal s úmyslem vraždit, řekl soud

Podle předsedy trestního senátu Stanislava Černeckého ale nebylo o Hazdrově vině pochyb. Jeho advokát se prý pouze pokusil odvést pozornost od důležitých důkazů.

Soud při rozhodování přihlédl podle Černeckého k věku obžalovaného. Svoji roli sehrál i fakt, že mladík nebyl dosud trestán a vedl řádný život. Přitěžující okolností byla oproti tomu intenzita násilí, s jakou jednal, a také nejistý výsledek jeho možné nápravy.

"Jednal v naprosté neúctě k lidskému životu a v přímém úmyslu poškozenou usmrtit," uvedl Černecký. Dodal, že mladík si trest výjimečně kvůli svému věku odpyká v mírnějším typu věznice s ostrahou.

Předchozí milenku napadl Hazdra šroubovákem

Z policejního vyšetřování vyplynulo, že Hazdra měl s obětí zhruba měsíc trvající milenecký poměr, o kterém prý její manžel věděl. Pohádali se údajně kvůli tomu, že se s ním žena chtěla několikrát rozejít a pak se k němu zase chtěla vrátit.

Hazdra policistům řekl, že si v průběhu jejich známosti několikrát myslel, že ho žena pouze využívá proti manželovi. Ten je prý minimálně jednou přistihl v posteli. "Uvažovala, že by manžela vyhodila a bydlela by se mnou. Později jsem ale získal dojem, že se prostřednictvím našeho vztahu manželovi mstí," vypověděl.

Středočeští kriminalisté Hazdru zadrželi dva dny po vraždě. Nejprve zapíral, ale později se ke svému činu přiznal. "Věděl jsem, že nemá cenu zapírat," uvedl do protokolu.

Měsíc před vraždou v Sojovicích Hazdra podle obžaloby napadl šroubovákem bývalou milenku v Mělníku, která s ním údajně chtěla poměr ukončit. Soud ho v tomto případě uznal vinným z ublížení na zdraví.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Při kácení stromu zemřel dřevorubec, do krku ho zasáhlo vymrštěné lano

Ilustrační snímek.

Při těžbě dřeva v lese nedaleko Poniklé na Semilsku zemřel ráno jednapadesátiletý dřevorubec. Do krku ho zasáhlo lano,...

Žena obviněná z pokusu o vraždu manžela spáchala ve vazbě sebevraždu

Vazební věznice Hradec Králové

Na život si sáhla žena obviněná z pokusu o vraždu manžela v obci na Slovácku. Matka dvou dětí bodla v listopadu spícího...

Policie hledá lidi i dvacet let. Na jižní Moravě jsou stovky nezvěstných

(Ilustrační snímek)

Jihomoravští policisté aktuálně pátrají po stovkách lidí. Někteří jsou pohřešovaní dlouhá léta. Mezi nimi je třeba...

Najdete na iDNES.cz