Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mladíci se baví zběsilou jízdou

  0:01aktualizováno  0:01
Majitelé upravených automobilů z Prachatic a okolí si našli novou nebezpečnou zábavu: každou neděli se scházejí v průmyslové zóně, kde testují rychlost svých upravených aut. Policisté s nimi zatím neúspěšně vedou "zákopovou válku".

"Jel jsem tady sto čtyřicet osm s třílitrovou omegou, to byl vodvaz," řekl při posledním závodě minulou neděli osmnáctiletý menší mladík, který měl ve voze namontovaný digitální tachometr.

Když se policisté o ilegálních srazech, které se konají vždy v neděli večer okolo dvacáté hodiny, dozvěděli, vyrazili na místo závod překazit. "Všechny si nás tady fotili, pak postavili auta napříč, abychom nemohli jezdit. Dokud ale tady budeme jen stát, nic nám nemohou udělat," řekl jeden ze závodníků, kterému kamarádi přezdívají Jerry.

Sami policisté přiznávají, že situaci v průmyslové zóně jen sledují. Pokutovat mladíky, kterým je mezi osmnácti a osmadvaceti lety, mohou jen těžko. "Když stojí na parkovišti, které je volně přístupné, tak se ničeho nedopouštějí a nehrozí žádná újma ani škody na majetku," řekl vedoucí prachatických dopravních policistů Martin Grožaj.

Policisté na silnici okolo podniku M-Technika instalovali dočasné betonové zábrany. Srazy mladíkům zakázat nemohou a zábrany před závody řidiči vždy odstraní. Proto se policisté chystají umístit na vozovku dvoutunové betonové kvádry, které už není tak lehké odsunout, a ilegálním závodům tak zabránit.

Vyznavači rychlých kol proto uvažují o náhradě: chtějí jet zběsilý závod z Nebahova do Zdenic. Mladíci už minulou neděli o nové trase hovořili, dokonce uvažovali, že by tentokrát jeli o peníze. Tvrdili, že trasu už mají vyhlédnutou.

"Právě to, že se budou předvádět v silničním provozu, je mnohem nebezpečnější, než když jsou v průmyslové zóně," řekl Grožaj, který v neděli vyšle svoji hlídku na trať chystaného závodu.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Bez elektřiny je posledních sto padesát domácností, vlaky znovu jezdí

Hasiči v Ústeckém kraji vyjeli od čtvrtečního odpoledne do pátečního rána k 152...

Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstávalo v pátek po 19. hodině bez elektřiny ještě 150...

Duely na vlně emocí. Jak budou vypadat diskuse Zemana s Drahošem?

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Finalisté druhého kola prezidentské volby – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – se chystají na televizní duely. Současná hlava...

Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4

Předsedou Strany zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4.

Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už v prvním kole volby. Měl dva...

Najdete na iDNES.cz