Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mladíka oloupili o věci za 70 tisíc, léčku nastražil i jeho společník

  15:14aktualizováno  15:14
Drama zažil šestnáctiletý mladík z Ostravy, když se v neděli před osmou večer vracel domů s o rok mladším společníkem. Na ulici k nim přišli dva muži v kuklách. Chtěli cigaretu, pak přitvrdili. Jeden vytáhl pistoli, vystřelil - a hoši jim vydali své věci. Jak se ukázalo, mladší z dvojice byl s lupiči spolčený.
Mladíci použili k přepadení šestnáctiletého chlapce plynovou pistoli. Hoch jim vydal věci za desetitisíce. (Ilustrační foto)

Mladíci použili k přepadení šestnáctiletého chlapce plynovou pistoli. Hoch jim vydal věci za desetitisíce. (Ilustrační foto) | foto: Ondřej Littera, MAFRA

K chlapcům na ulici přistoupila dvojice maskovaných mužů. "Nemáš cigaretu?" zeptali se staršího z hochů a pokračovali s nimi v chůzi.

Pak jeden z mužů v kuklách vytáhl plynovou pistoli, ukázal ji chlapcům a důrazně žádal, aby vydali své osobni věci. Pro výstrahu taky ze zbraně vystřelil. A taktika zabrala. Hoši vydali mobil, peníze, šperky a další majetek - a lupiči s nimi odešli.

Z přepadeného se vyloupl strůjce loupeže

Poté, co šestnáctiletý mladík kontaktoval policii a ta začala případ rozplétat, vyšla najevo překvapivá fakta. Vyšetřování kriminalisty přivedlo ke čtyřem mladíkům, z nichž třem je šestnáct let. Navíc z patnáctiletého kluka, který původně figuroval jako oběť, se stal obviněný.

"Kriminalisté zjistili, že přepadení měli mladiství nejprve zosnovat, vytipovat poškozeného, definovat způsob provedení a rozdělit si role. Ve vzájemné součinnosti se pak na skutku podíleli předem dohodnutým způsobem," naznačila pečlivě připravený plán loupeže policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Hlavními strůjci taktiky byl patnáctiletý mladík s o rok starším hochem, kteří sehnali kukly a také plynovou pistoli. K přepadení šestnáctiletého chlapce, o kterém věděli, že u sebe nosí drahé věci, dvojice požádala další dva šestnáctileté známé.

Ti pak v kuklách a se zbraní na ulici žádali vydání majetku od dvojice kluků, z nichž jeden o předem připravené loupeži věděl a druhý se stal skutečnou obětí.

"Ve strachu vydal majetek za téměř 73 tisíc korun. Podezřelým vydal peněženku, mobilní telefon, šperky ze žlutého kovu a hodinky," sdělila Holčáková. I zasvěcený mladík naoko vydal lupičům své věci, ti mu je však ještě týž den vrátili zpátky.

Policisté případ vyšetřují jako loupež spáchanou formou spolupachatelství. Zajistili už i víc než deset tisíc korun, které mladiství lupiči získali prodejem odcizených věcí. Obviněným hrozí až pět let vězení.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Muži obviněnému z vraždy v Černolicích u Prahy hrozí až výjimečný trest

Policie vyšetřuje vraždu v Černolicích u Prahy. Prohledává okolí. (17.1.2018)

Kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, kterého zadrželi po úterní vraždě v Černolicích v Praze-západ. Obvinili...

Zdrogovaný cizinec ujížděl na letních gumách, z auta vyskočil za jízdy

Kradené BMW.

Černé kradené BMW ujíždělo na letních pneumatikám policistům v Novém Městě pod Smrkem. Řidič nakonec z auta, které mělo...

Vandal zdemoloval náhrobky na hřbitově, přitom už měl být ve vězení

Vandal poničil na hřbitově jedenáct hrobů. Když ho policisté dopadli, ukázalo...

Jen dva dny stačily policistům z Olomoucka na vypátrání vandala, který na jednom z tamních hřbitovů poničil část...

Najdete na iDNES.cz