Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Místopředseda ODS David Vodrážka čelí trestnímu oznámení

  19:50aktualizováno  19:50
Starosta Prahy 13 a první místopředseda ODS David Vodrážka čelí trestnímu oznámení. Podal ho Aristidis Skondrojanis, protože mu Vodrážka údajně znemožnil vystoupit na zasedání zastupitelstva. Nebyl prý schopen prokázat, že na Praze 13 má trvalé bydliště, nebo že tu vlastní nemovitost, což vyžaduje jednací řád.

První místopředseda ODS David Vodrážka | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Skondrojanis ze Spolku občanských sdružení Jihozápadního Města se prý chtěl vyjádřit k aktuálně projednávanému bodu a informovat zastupitelstvo o podpisové akci za zlepšení bezpečnosti na Velké Ohradě v Praze 13.

Poté, co se přihlásil o slovo, k němu údajně Vodrážka poslal zřejmě zaměstnankyni úřadu městské části, která po něm chtěla, aby prokázal svou totožnost nebo předložil výpis z katastru nemovitostí.

Načež mu prý nebylo umožněno se na zastupitelstvu vyjadřovat. Bylo tak prý porušeno jeho právo nedotknutelnosti osoby, právo zachování lidské důstojnosti, osobní cti a dobré pověsti.

"Na jednání zastupitelstva se upravil jednací řád, která podivný postup lustrací obsahuje, dle našeho názoru je tato část jednacího řádu v rozporu se zákonem," uvedl v tiskové zprávě jednatel spolku Petr Kučera.

Protože se ale neprokázal výpisem z katastru nemovitostí, protože nikdy předtím nikdo nic takového nevyžadoval, bylo mu zabráněno k projednávanému bodu se vyjádřit. "Další členové spolku podají oznámení následně, protože i oni byli lustrováni," dodal Kučera.

Lidé se stěžují na parkování na Praze 13 

S tím, že Skondrojanis nesměl vystoupit, Vodrážka souhlasí. Nebyl prý schopen prokázat, že v Praze 13 má trvalé bydliště nebo tu vlastní nemovitost, a tak mu nebylo uděleno slovo. "Je to v souladu s jednacím řádem," řekl Vodrážka.

Na sídlišti Velká Ohrada je dlouhodobě problém s parkováním. Lidé si proto na radnici prý neustále stěžují. "Je tam několik občanských sdružení, která jsou v opozici," řekl mluvčí Prahy 13 Samuel Truschka.

Spolek občanských sdružení Jihozápadního Města vyzval už v půlce září Vodrážku, aby zvážil svou kandidaturu do Poslanecké sněmovny. Měl by to prý udělat kvůli způsobu, jakým vede Prahu 13.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Kvůli mohelnickému klubu se rozhořela špinavá válka o čistý fotbal

Pohled na tribunu stadionu fotbalového klubu FK Mohelnice.

Zvláštní vývoj nabrala kauza FK Mohelnice. Kvůli čínskému investorovi na klub padlo podezření z napojení na sázkařskou...

Vláda schválila demisi. Zatím není jisté, kdy ji prezident přijme

Vláda Andreje Babiše schválila demisi, přesto bude dál úřadovat (17.1.2018).

Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) schválila svou demisi jen půl dne poté, co v úterý ve Sněmovně nezískala důvěru....

Z Žitavy odešli i migranti. Bourá proto domy a láká Čechy na levné byty

Zatímco po válce žilo v Žitavě 48 000 lidí, dnes jich je sotva polovina.

Čtyři tisíce volných bytů, ve kterých nemá kdo bydlet, má nyní německá Žitava. Situace s vylidňováním už je tak vážná,...

Najdete na iDNES.cz