Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Místo kurtů může být supermarket

aktualizováno 
Žďár nad Sázavou - Jeden z obchodních řetězců provozujících v celé zemi supermarkety jedná se žďárskou tělovýchovnou jednotou o možném odprodeji volejbalového areálu na Rybníčku na křižovatce ulic Horní a Novoměstská. Místo volejbalových dvorců tam chce postavit obchodní centrum. Výměnou nabízí vybudování nového volejbalového areálu, pravděpodobně za sportovní halou na Bouchalkách.

"Zatím jde pouze o obecná jednání, o základní informace. Zájem investora tu je, ale jak říkám, prozatím nic není domluveno. Dokonce nemáme ani naplánovaný konkrétní termín nějakého další jednání," řekl předseda žďárské tělovýchovné jednoty Luboš Straka.

"Ano, je zde úvaha, že by to mohla být možná lokalita pro výstavbu našeho supermarketu. My sami jsme s tělovýchovnou jednotou nejednali, byla oslovena jedním z našich investorů, kteří pro nás obchodní centra staví. My pak do nich vstupujeme jako do nájemních objektů," uvedl zaměstnanec, který má zřizování nových supermarketů tohoto obchodního řetězce na starosti.

Jeho slova potvrdil také zástupce investiční firmy, která supermarkety staví. "Určitá jednání jsme již vedli a zdá se, že tělovýchovná jednota zájem má," řekl. Oba dva však nechtějí zveřejnit jména svých firem, hlavně pak název známého obchodního řetězce. Důvodem jsou podle nich obavy z konkurence a z toho, že uveřejnění informace o možné stavbě supermarketu zvednou vlnu odpůrců ve městě a celý projekt zhatí.

Podle územního plánu města je stavba dalšího supermarketu na rušné křižovatce možná. Území, na kterém nyní jsou volejbalové kurty, je totiž v plánu určeno pro takzvanou občanskou vybavenost, do které spadají i obchody. Rozhodující slovo o stavbě obchodního centra by ale zřejmě měly instituce, které musejí požehnat dopravním úpravám, které by s sebou nutně výstavba přinesla kvůli vyřešení příjezdu k obchodu.

"Jsme jen jednou z několika institucí, které se k případné stavbě musejí vyjádřit. Pokud ale bude projekt dobře udělaný a bude respektovat příslušné normy, nevidím důvod, proč by na tom místě nemohl supermarket stát. Co se týká řešení příjezdu, zřejmě by musela být použita stávající cesta ke garážím, které jsou vedle volejbalových dvorců. Všechno ale záleží na tom, jaký projekt investor předloží," uvedl Ivo Havlík ze žďárského dopravního inspektorátu.

Podle něj je nemožné, aby příjezdová cesta k supermarketu byla blíž ke křižovatce, než je zmiňovaná stávající odbočka ke garážím. Například k budově Chráněné krajinné oblasti  Žďárské vrchy, která stojí přímo proti volejbalovým kurtům na opačné straně silnice, také nebyla povolena odbočka z hlavní silnice. Příjezd musel být vyřešen z ulice Palachova.

O problémech s dopravním řešením mluví také zástupci radnice, kteří zatím mají o projektu pouze neoficiální informace. "Víme, byť neoficiálně, o tom, že se tato jednání vedou. Jde ale o pozemky tělovýchovné jednoty, takže nám nepřísluší do nich vstupovat. Pokud by k prodeji došlo a nový majitel chtěl na tomto místě stavět, záleží na tom, zda získá všechna povolení nutná ke stavbě takového supermarketu, hlavně pak, jak se mu podaří vyřešit dopravní situaci na Rybníčku " uvedla místostarostka Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová.

Stavbu nových kurtů komplikují pozemky
Problém by mohl ale nastat s případným novým místem pro hřiště. Pozemek za sportovní halou na Bouchalkách totiž patří Povodí Vltavy, a tak by muselo buď dojít ke směně pozemku mezi Povodím a městem, nebo by musel investor uzavřít kupní, či nájemní smlouvu přímo s Povodím Vltavy.

"Pozemky, kde by nové kurty měly být, patří Povodí Vltavy, se kterým vedeme jednání o převodu za pozemky naše, na kterých je v současnosti koryto řeky Sázavy," řekla místostarostka Zvěřinová.

Povodí Vltavy se směně pozemků nebrání. "Povodí Vltavy v žádném případě nemá zájem udržovat stávající stav a naopak má zájem, aby pozemky koryta vodního toku Sázavy byly ve vlastnictví státu (Povodí Vltavy je státní podnik - pozn. redakce) a pozemky původního koryta řeky Sázavy ve vlastnictví města Žďáru," uvádí v tiskové zprávě Povodí Vltavy na otázku, zda je reálná směna daných pozemků.

Pokud by k výměně došlo, bude záležet pouze na rozhodnutí městského zastupitelstva, zda pozemek ke stavbě nových kurtů poskytne.

Co na to volejbalisté?
Volejbalisté se možnému stěhování z Rybníčku nebrání. Mají však určité podmínky. "O nabídce víme zatím zprostředkovaně od vedení tělovýchovné jednoty. Protože se jedná o pozemek v jejím vlastnictví, rozhodne nakonec o případném prodeji ona. My však máme pro případný odprodej jasné podmínky, ať by se dvorce prodávaly komukoliv," uvedl předseda žďárského volejbalového oddílu Miloslav Straka.

"Ten, komu by Rybníček připadl, nám musí zbudovat nový areál, odpovídající tomu stávajícímu. To znamená minimálně čtyři kurty, šatny se sprchami a sociálním zařízením, klubovnu," upřesnil požadavky volejbalistů Miloslav Straka. "Pokud jde o možné umístění nových kurtů, uvažovaná varianta za sportovní halou na Bouchalkách nám přijde jako ideální řešení. Je to část města, ve které jsou soustředěna sportoviště, je tu veškeré zázemí, možnost využití sportovní haly, o volejbalový areál by se také mohl starat správce, který je v hale," řekl Miloslav Straka.

Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

Betonový panel rozdrtil dělníkovi nohy, po roce muž přišel děkovat hasičům

Hasičům z olomoucké stanice přišel po roce na olomouckou stanici poděkovat muž,...

Téměř rok po nešťastné události v Ústíně na Olomoucku, kde betonový panel při vykládání spadl na dělníka a zavalil mu...

Plán pro využití věznice v Hradišti je hotový, přesun soudu jistý není

Uherské Hradiště bylo v 50. letech místem, kde dozorci brutálně týrali...

Dlouho vyhlížená proměna bývalého justičního paláce a věznice v Uherském Hradišti se blíží. Vybraná firma dokončila...

Z kluziště u Jošta musel zmizet reklamní vůz, vadil brněnským památkářům

Bruslaře při slavnostním zahájení ve středu 6. prosince překvapilo, že kromě...

Z kluziště na Moravském náměstí v Brně v noci zmizel vystavený mercedes a spolu s ním i reklamní nápisy. Radnici...Najdete na iDNES.cz