Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Miss po skandálu dostane jiné auto

  13:52aktualizováno  13:52
Start nové slovenské televize Joj, spřízněné s TV Nova, provázel skandál. Automobil určený pro slovenskou miss chtěla zabavit exekutorka. Důvodem jsou dluhy firmy In Agency, která patří modelce Silvii Lakatošové, organizátorce soutěže. Příležitosti se okamžitě chopil hlavní konkurent Joj. Televize Markíza odvysílala, jak se ochranka snaží odtažení vozu zabránit. Miss dostane jiné auto.

Vítězka sobotní soutěže Miss Universe Slovenska 2002 Eva Džodlová z Prešova musela odejít domů bez auta. "Nechci to komentovat. Auto budu mít snad co nejdřív," řekla Džodlová.

Slovenský deník Nový čas uvedl, že miss nakonec dostane úplně jiné auto. Čeká ji také světové finále Miss Universe v Portoriku.

Dluhy, exekuce, policie
Firma In Agency údajně dluží peníze další společnosti. "Auto Volkswagen Polo určené pro miss je momentálně jediným majetkem firmy Lakatošové," tvrdí exekutorka Angelika Slopovská, která vůz nechala zajistit.

Podle informaci slovenského deníku SME auto nakonec zůstalo původnímu majiteli - firmě Porsche Inter Auto Bratislava, která ho miss měla darovat. Šéfa autosalónu i Slopovskou, která u sebe neměla doklady o exekuci, ještě v noci policie vyslýchala.

"I když jsme auto bránili, auto jednoduše odvezli. Hned v noci jsem šel na policii oznámit, že mi ukradli auto. Exekutorka poté stáhla všechno zpět a chtěla mi auto odevzdat. Bylo však už násilně otevřené, nemohli jsme zjistit, v jakém je stavu, a proto jsme ho nepřevzali," řekl Dušan Valihor, ředitel autosalonu.

Slopovskou pověřil exekucí už pár dní před soutěží Okresní soud v Pezinku. Exekutorka se rozhodla sepsat všechem majetek firmy Lakatošové a auto zabavit. Ihned také upozornila autosalon, aby vůz nevydával.

Lakatošová: Dluhy nemám
Silvia Lakatošová všechna obvinění odmítá. "Žádná exekutorka mě nikdy neupozornila, nikdo mě o ničem písemně neinformoval," tvrdí modelka, která v době, kdy auto odtahovali, byla v salónku s porotou a připravovala se na finále soutěže.

"Netuším, co se děje, protože dluhy nemám. Po čtyřech letech jsem si zvykla, že na nás někdo stále něco vytahuje. Už mě to nepřekvapuje. Je zajímavé, že z Markízy nám dva dny před soutěží volali, zda by si mohli natočit, jak odevzdáváme auto," podotkla Lakatošová.

Boj mezi konkurenčními televizemi
Mluvčí Joj Ľudovít Tóth neuměl odhadnout, nakolik může skandál poškodit image televize. "Nás se to přímo netýká," míní Tóth, který neměl imformace o dluzích Lakatošové. Se samotným vysíláním soutěže miss byl spokojen.

Markíza zařadila v první den konkurečního boje dva filmové trháky - bláznivou parodii Žhavé výstřely a kultovní sci-fi thriller Matrix. Televize popírá, že by tyto pro diváky atraktivní filmy nasadila v sobotu se záměrem odtáhnout diváky Joj. "Byla to absolutní náhoda," uvedl Jozef Gogola z oddělení public relations.

Snažila se také Slovenská televize. Přímý přenos charitativního programu Večer bez bariér neprovázela velká mediální kampaň, ale program byl plný humoru a účinkovali v něm špičkoví čeští a slovenští umělci.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Při zásahu armády zemřel „Venezuelský Rambo“, smrt vysílal na internetu

Policista Oscar Pérez se účastnil smuteční akce za oběti protestů ve Venezuele...

Bývalý venezuelský policista Óscar Pérez, přezdívaný "Venezuelský Rambo", který se pro některé stal symbolem boje proti...

Američané v Sýrii staví armádu s Kurdy. Teroristy rozdrtíme, hrozí Turci

Bojovníci Syrských demokratických sil (SDF) v Rakce. (16. října 2017)

Spojené státy oznámily, že na severu Sýrie vznikne jednotka o 30 tisících vojácích. Ti by měli ochránit území, které...

Silná exploze v belgických Antverpách zabila dva lidi a čtrnáct zranila

Silná exploze v Antverpách na severu Belgie, při které byly v pondělí zničeny...

Pondělní exploze v Antverpách na severu Belgie si vyžádala dva mrtvé a čtrnáct zraněných. Příčina není známa, zřejmě...

Najdete na iDNES.cz