Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ministrovo auto jelo přes plné čáry

  0:01aktualizováno  0:01
Řidiče ministra pro místní rozvoj Pavla Němce čeká pohovor se šéfem. Ministr ve čtvrtek MF DNES slíbil, že se pokusí mezi svými řidiči zjistit, kdo mohl jet přes dvojitou plnou čáru z Tábora do Prahy. Z jeho slov přitom vyplývá, že jeho řidiči zrovna bezpečně nejezdí.

"Pokud bych v autě jel i já, myslím si, že bych řidiče určitě pokáral, že jede nebezpečně. Udělal jsem to tak v minulosti už několikrát," tvrdil Němec.

Zároveň však připustil, že i když v autě jede, řidiče si moc nevšímá. "Jejich práci soustavně nesleduji, snažím se využít jízdu k práci," řekl.

Z informací čtenáře, který fotografii riskující vládní limuzíny poslal redakci, vyplývá, že auto ohrožovalo ostatní a jelo rychlostí 140 kilometrů za hodinu. Řidič přitom předjížděl za situace, kdy měl před sebou několik aut. Pokud by je předjel, dostal by se do ostré zatáčky, kde by mohlo jet v protisměru auto.

Navzdory těmto jasným faktům má ministr pro řidiče "polehčující" okolnost: modrý majáček. "Zajímalo by mě, zda měl, či neměl řidič zapnutý maják. Vždycky jim říkám, ať si uvědomí, že vypnutý maják rovná se žádný maják, bez něho by si neměli nic takového dovolit," podotkl a dodal, že nepodporuje zrušení těchto majáčků.

Vládní limuzíny totiž mají maják často zapnutý a řidiči se hájí tím, že museli pospíchat "ze závažných důvodů". Autor snímku však říká jasně: "Když řidič limuzíny přejížděl dvojitou plnou čáru, maják určitě zapnutý neměl."

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4

Předsedou Strany zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4.

Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už v prvním kole volby. Měl dva...

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Najdete na iDNES.cz