Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ministr Škromach se v Kotli na Nově uvařil

  10:31aktualizováno  10:31
To, co předvedl ministr Škromach v Kotli, jasně ukázalo všem lidem, jakou chce vést ČSSD politiku. Je to politika arogantního přístupu k lidem a politika dalšího nesmyslného zadlužování. Hned první dotaz jedné uchazečky o zaměstnání trefil do černého. Řekla mu, že prodělala na úřadu práce rekvalifikaci na účetnictví, počítače a přesto jí nechce nikdo zaměstnat, protože nemá praxi.

Je na úřadu práce dále, přesto, že chce dále pracovat, marně shání místo.

Mnohdy jsou tito lidé daleko lépe vyškolení, než kterákoli jiná úřednice na magistrátu, správě sociálního zabezpečení či na samotných úřadech práce. Přesto zaměstnání neseženou, protože v mnoha městech se sice na magistrátech dělá výběrové řízení na obsazení míst po lidech, kteří odešli do důchodu či na mateřskou, ale je to jen naoko. Většinou výběrové řízení vyhraje rodinný příslušník úředníka v komisi či jeho známý. Z úřadů se tak stávají přímo rodinné, či stranické klany. I  na úřadech práce by měla vzniknout nová místa za účelem zvýšené agendy vyplácení sociálních dávek. Obsazují se však podobnými způsoby.

Pan Škromach si myslel, že si povede obvyklé předvolební agitky v duchu svého předchůdce Grebeníčka, ale tvrdě u občanů narazil a ti ho nekompromisně vypískali. Zbytek Kotle se mnoho občanů již ke slovu nedostalo, neboť marně s mikrofonem v ruce několikráte se snažili překřičet ministra, aby mu mohli položit otázku, kterou on  za nesouhlasného pískání  všech přítomných nepřipouštěl. Každou chvíli se snažil obracet k diskutujícím zády a  vedl si své agitky, kterým pro hluk nikdo nerozuměl, ani nikdo neposlouchal. Dokonce i moderátorka měla často v pokládání otázek smůlu a byla panem ministrem vyplísněna a moderování  Škromachova Kotle se jí vymklo z rukou. Evidentně jí jednání Škromacha zaskočilo. Kotel již dlouho podobné selhání politika nezažil.

Pan ministr si totiž neuvědomuje, že v některých regionech opravdu není práce a na jedno místo je 80-100 uchazečů, hlavně v regionech Ostravska a Ústeckého kraje v trojúhelníku Mostu, Chomutova a Loun. Nekoncepční politika ČSSD v přitahování investorů do těchto lokalit za sedm let nedoznala výrazných změn. Přitom stačilo, aby nedávali investiční pobídky všem, ale pouze těm, kteří výslovně přijdou do těchto regionů postižených největší nezaměstnaností.

Proč se dávaly investiční pobídky investorovi, který postavil automobilku v Kolíně a nyní  má málo pracovních sil? Vynakládá se  dalších nesmyslných 440 milionů  na stavbu bytů opět ze státního rozpočtu, aby se pracovní síly měly  kam přestěhovat? Jsou to zbytečně vyhozené peníze, které mohly být upotřebeny právě na silnice, jež  by postižené regiony investorům zatraktivnily. Po pobídkách investoři přestěhují výrobu jinam a lidé v nových bytech budou dále bez práce.

Mnoho škody nadělají také odboráři, se kterými si ministr Škromach tak kamarádsky rozumí.Ti svými požadavky nad inflaci neustále zdražují cenu práce v ČR. Vláda neustále ustupuje před volbami populisticky i odborářům ve státní správě. Tu zvedá platy policistům, tu učitelům, nebo naprosto nekoncepčně ministryně Emmerová  zvedá platy v nemocnicích, které na to nemají. Tím roztáčí i kola požadavků pracovníků v podnikové sféře. 

Podobné snahy o zvýšení platů způsobuje daleko větší nezaměstnanost, protože investor nebude prodělávat, šetří razantně mzdové náklady a propouští. Jak uvedl Radiožurnál, právě z těchto důvodů nyní jedna česká firma na Karvinsku odchází za levnou pracovní sílou na Ukrajinu. Náš pracovní trh přijde o 300 míst. A budou následovat další, pokud vláda půjde příkladem v ustupování odborům a zdražování práce u nás.

Pan ministr  v Kotli radostně argumentoval s úspěchy ČSSD, když  nezaměstnanost poklesla na 9,1%. Ale to není tím, že by tolik lidí našlo práci, pane ministře, jen se projevilo opatření, kdy si studenti po škole nemohou chodit hned pro podporu. Takže žádný velký úspěch ČSSD, jen tentokrát dobře uplatněná  restrikce. Závěrem lze říci, že všem, kteří si chtějí udělat dobrý předvolební  obrázek o politice ČSSD, kterou reprezentoval ministr Škromach nebo se  alespoň dobře pobavit, doporučuji shlédnout  http://www.nova.cz/tvarchiv/?prog=KOTEL, jakmile ho tam Nova zařadí.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

O Hrad se utkají Zeman s Drahošem. Ten má podporu většiny ostatních kandidátů

Kandidát Jiří Drahoš se v pražském volebním štábu raduje z postupu do druhého...

Do druhého kola prezidentských voleb postoupí Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Dosavadní prezident dostal 38,56 procenta...

Na prezidenta se hnala polonahá žena. Zeman je Putinova děvka, křičela

V místnosti, kam přišel volit prezident Miloš Zeman, se vysvlékla žena, skočila...

V místnosti, kam přišel volit Miloš Zeman, se vysvlékla žena a rozeběhla se k prezidentovi. Na obnažené hrudi měla...Na okraji Prahy havaroval autobus. Tři lidé zemřeli, zraněných jsou desítky

Tragická nehoda autobusu u Horoměřic (12. ledna 2018)

Tři lidé zemřeli při nehodě linkového autobusu a osobního auta u Horoměřic u Prahy, zraněných je přes čtyři desítky,...

Angličtina kandidátů se liší. Nejlepší byl Horáček, vypravěčem dne Hannig

Michal Horáček při debatě osmi prezidentských kandidátů na iDNES.cz. (9. ledna...

Na prezidentské kandidáty čekalo v úterní superdebatě iDNES.cz, MF DNES a Rádia Impuls malé překvapení. V polovině...

Využili naivní hloupou holku, říká kamarádka Češky zadržené v Pákistánu

Pakistánská policie zveřejnila fotografii mladé Češky, která se na letišti v...

Za týden přiletím. Vezu spoustu dárečků a drahého oblečení, které sama neunosím. Dám ti ho. To je poslední vzkaz, který...

Další z rubriky

Okamurovi vadí Šlechtová, Ťok a Pelikán. Chce „vládu odborníků“

Tomio Okamura na sjezdu SPD

Pětadvacet konkrétních bodů programu SPD chce lídr hnutí Tomio Okamura řešit při jednání o nové vládě s premiérem a...

Do pražské integrované dopravy se letos přidá Příbramsko a Berounsko

(ilustrační snímek)

Pražská integrovaná doprava (PID) se letos rozšíří o oblasti Příbramska a Berounska. V létě by mělo být do systému...

Hybridní válka? Buďme s tím označením opatrní, radí experti

Ruský voják střeží leteckou základnu Belbek na Krymu (4. března 2014)

S hybridními hrozbami se v posledních letech „roztrhl pytel“. Máme se o ně zajímat, případně se jich obávat? A hrozí...

Najdete na iDNES.cz