Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

17:05
Poslanci jednomyslně odhlasovali zřízení komise pro kontrolu používání operativní techniky, takzvané Velké ucho. Páteční mimořádná schůze Sněmovny skončila.
16:58
Poslanci nyní projednávají možnost zřízení komise, která by kontrolovala nasazení operativní techniky.
16:56
Poslanci odhlasovali usnesení, v němž vyzývají předsedu vlády Topolánka a místopředsedu Nečase a ministra vnitra Langera k odstoupení.
16:54
Bublan vyzval poslance, aby hlasovali, zda by měli odstoupit Petr Nečas, Ivan Langer a Mirek Topolánek.
16:54
V rozpravě vystoupilo 31 poslanců.
16:51
Mistopředseda Sněmovny Filip zahájil podrobnou rozpravu.
16:51
Pavel Severa znovu navrhl, aby poslanci zřídili komisi pro konktrolu operační techniky (odposlechů).
16:47
V této chvíli poslanci diskutují o tom, jestli dnešní schůze byl, nebo nebyl ztracený čas.
16:39
K pultíku vystoupil Milan Urban z ČSSD. "Celý den to poslouchám. A trpím," popsal (pravděpodobně nejen) svůj pocit.
16:32
"Chtěl bych se zastat ODS. Nevím, čemu se vy, na levé straně divíte.. Pan premiér Topolánek řekl, že bude noc dlouhých nožů, ona je, tak proč se ptáte," vystoupil se svou troškou do mlýna poslanec Vítězslav Jandák.
16:29
Jiří Paroubek označil odvolání Borníka za skandální. "Jsme tu před aférou Langergate. To je kauza vašeho selhání," prohlásil Paroubek. Více o odvolání Borníka zde
16:26
"Prý jste zakázal vydat spis, který souvisí s Kubiceho zprávou. Je to pravda, nebo ne?" otázal se Ivana Langera poslanec David Rath.
16:29
"Poslanec Rath má zřejmě víc informací, když tvrdí, že má být vyhozen vyšetřovatel nějakého případu, já o tom nic nevím," řekl Langer. "Trezory a spisy byly zabezpečeny tak, aby měl i státní zástupce a šéf inspekce vnitra jistotu, že do nich nebude zasahováno neoprávněně."
16:24
Předsedající Vojtěch Filip se snaží ukončit rozpravu, ale hlásí se do ní stále noví poslanci.
16:17
16:14
"Kde jsou nějaké důkazy, že bychom já nebo vláda, které jsem předsedal, něco takového udělali. Takové důkazy neexistují, a to je pro mě důležité i v tom závěrečném hlasování!" hřímal Jiří Paroubek.
16:00
Petr Nečas řekl, že Česká republika je rekordmanem v počtu odposlechů, a to hlavně v prostorvých odposleších. "A to je obrovský vpád do soukromí lidí," dodal Nečas. Ročně dochází k 12 tisícům odposlechů, dodal.
15:58
"Nemám sebemenší informaci tom, že bych byl vyšetřovaný," řekl Ivan Langer. "Podával jsem vysvětlení, to je fakt. To že inspekce vyšetřuje na základě trestního oznámení Jiřího Paroubka jednoho policistu, to je fakt," řekl Langer, ale je prý nesmysl, že by chtěl ovlivnit policii a zastavit vyšetřování.
15:42
Podle Davida Ratha je důkaz "zneužití moci a diktátorských manýrů" Ivana Langera to, že zrušil odposlechy, které nařídil soud.
15:33