Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Milionářské trable se ženami

  4:08aktualizováno  4:08
Není to tak dávno, co jeden můj známý, právník, rozváděl celkem pohlednou, pětatřicetiletou ženu a unaveně působícího padesátníka. Rozvod proběhl rychle; "nepřekonatelný odpor" je už dávno postačujícím argumentem a žádný soudce vás nepošle zpátky před uliční výbor, aby vám vysvětlil, jaký má rodina význam pro věc socialismu.
Milionář si chrápání dovolit může, kdežto chudák chrápe vždycky tak trochu nad poměry.

Milionář si chrápání dovolit může, kdežto chudák chrápe vždycky tak trochu nad poměry.

Shodou okolností se tentýž známý ocitl brzy poté ve společnosti, kde stejná, již rozvedená dáma popisovala svůj životní krok přítelkyním.

Dozvěděl se, že onen unavený padesátník, kterého si dosud pamatoval ze soudní síně, byl čerstvě zkrachovalý milionář.

Daleko zajímavější ovšem bylo, čím mladá žena odůvodnila své rozhodnutí poslat ke dnu osmileté manželství. "Už jsem prostě nemohla vystát to jeho chrápání!"

Poněkud udivené přítelkyně namítaly, že snad její manžel chrápal vždycky, ona však odvětila: "Jistě, ale bohatý muž chrápe docela jinak než chudý."

Rád bych to považoval za povedený bonmot, můj známý ale přísahal na holý pupek, že ta žena to myslela zcela vážně.

Mocné zvuky, které vyráží pan továrník, nejspíš znějí jako zvuk pily z ušlechtilé oceli zasazené v rámu z palisandrového dřeva a svědčí o zdravé sebedůvěře, zatímco chrápání chudáka pouze a toliko ruší.

Milionář si chrápání dovolit může, kdežto chudák chrápe vždycky tak trochu nad poměry.

Touhle příhodou se ale zároveň dotýkáme největšího problému svobodných, případně rozvedených milionářů. Mohou si být vůbec někdy jisti, že s nimi žena obcuje ze skutečné lásky a ne jen z lásky k penězům? Odpověď je prostá: nemohou.

Když ovšem dotyčné první tři měsíce nekoupí ani tatranku, dovolenou zorganizují na Šumavě pod stanem a ona nehne brvou, zjistí alespoň tolik, že vedle případné chamtivosti oplývá též velkou dávkou úctyhodné trpělivosti.

V poněkud jiné situaci se ocitá milionář-starý mládenec, který si vybírá životní družku v soutěži. V jeho smlouvě stojí jasně, že vítězné Popelce splní všechny příslušné sny, jako je leopardí kožich, koupání v Trenčianských Teplicích a pojídání křeččího želé po celých kilech. A ona má nezadatelné právo proměnit se po jeho boku v dobře vykoupanou zapudrovanou hydru, jejíž stále zřetelnější nadváha bude symbolem životního štěstí.

Podívejme se ovšem na situaci milionáře inteligentního, sebevědomého, pohledného, mladého, který by se rád oženil s dívkou na podobné úrovni. S dívkou, které chybějí pouze jeho miliony, takže by se mohlo zdát, že takový svazek s požehnáním nebes přečká celé dekády. Leč chyba lávky!

Marně bude do emancipované dívky hučeti matička, marně tatíček. Marně budou vysvětlovat, že peníze se k životu zatraceně hodí, ať si říká kdo chce co chce, a že vzít si milionáře je pořád ještě docela terno.

Inteligentní, krásná a emancipovaná dívka se peněz předem nezříká... ale nikdy, NIKDY se nenechá vydržovat ňákým pracháčem. Prachy ji zajímají, ale rozhodně ne ty vaše! Přesně taková dívka, o kterou náš milionář stojí a kterou by si podle všeho i zasloužil, si totiž hodlá peníze vydělat sama.

Čas, který by s vámi mohla trávit na výstavě soudobého umění ve Stuttgartu, na trekové výpravě napříč Grónskem, případně pojížděním mezi ugandskými vesničkami a vybíráním nějakého sladkého černouška k adopci, bude tudíž muset strávit v práci.

Brzy po škole nastoupí jako nižší manažerka v americké firmě... a pak už bude kariérně stoupat do vyšších a vyšších pater, aby v sedmatřiceti definitivně zjistila, že je sama, bez dětí, bez pořádnýho chlapa, ale zato má na účtu milion tři sta tisíc korun, které nemá kdy a jak utratit.

A náš milionář? Inu, s tím se právě rozvádí nějaká lačná husa, která dokázala vždycky velmi přesně rozeznat rozdíl mezi chrápáním boháče a chudáka.

KDO JE MARTIN REINER

Martin Reiner (1964) se narodil a žije v Brně. Někdejší vydavatel (mimo jiné knih Michala Viewegha), dnes rentiér a spisovatel. Publikoval sedm knih, na podzim vyjde v nakladatelství Host jeho román Lucka a já.

Vydával časopis Neon (označovaný konkurencí za literární Playboy), organizoval festival Poezie bez hranic a přivedl do Česka slam poetry.

Problematice milionářství se až dosud systematicky nevěnoval.
Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

Akce Fake: celníci při víkendových raziích zabavili padělky za 10 milionů

Celní správa podnikla předvánoční celorepublikový zátah na padělky. Na snímku...

Stovka pracovníků celní správy zajistila během víkendové kontroly tržnic a stánků na dvacet tisíc padělků. Zpravidla...

Zákulisí sněmu SPD: zákaz natáčení a vyptávání. A na záchod s ochrankou

Celostátní konference hnutí SPD (9.12.2017).

Žádná záznamová zařízení, zákaz natáčení a dozor přísné ochranky. Tak z pohledu novináře vypadala celostátní konference...

Jezevčík je po osmi dnech volný, moderní techniku trumfla selská metoda

Jezevčík uvězněných ve skále je po 8 dnech venku

Po osmi dnech se podařilo vyprostit jezevčíka Mildu, který minulou sobotu uvázl ve skále v bývalém kamenolomu u...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz