Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Milena Dvorská: Vnučky mohu slyšet jen na cédéčku

  10:40aktualizováno  10:40
Je to už pět měsíců od chvíle, kdy vypukla aféra Kuřim. Vyšetřovatelé dosud ve spletitém případu týrání sedmiletého Ondřeje a desetiletého Jakuba nemají jasno. V kauze figuruje mimo jiné sektářství a to po čase znovu upozornilo i na osud známé herečky Mileny Dvorské.

Herečka už nevěří, že se s vnučkami setká. | foto: Michal Sváček

V seriálu Letiště na Primě hraje Dvorská babičku, která se nemohla stýkat s vnoučaty. Podobné trápení zná z vlastního života. Dceru Lucii neviděla už šestnáct let. Ví jen, že někde žije se sektářem Janem Dvorským alias Parsifalem a tuší, že mají pět dcer. Své vnučky ale nezná.

V poslední době se hodně mluví o sektách kvůli kuřimskému případu. Sledujete to?
To víte, že jo. Je to hrozné a je v tom snad zapletený i nějaký herec, že? Jen ať se to pořádně vyšetří. Těm chlapcům je v Klokánku určitě moc dobře. Já Fond ohrožených dětí uznávám, před časem jsem jim sama nabídla pomoc. Jeho ředitelka Marie Vodičková dělá pro děti hodně užitečného a já si jí za to moc vážím.

Jan Dvorský se od poloviny 90. let let, kdy se jeho sekta rozpadla, s rodinou - vaší dcerou a vnučkami - skrývá. Myslíte, že někdy dobrovolně vystoupí z ilegality?
To těžko. Asi by se na něj sesypaly úřady, policie.
 
Jenže z toho, jak v srpnu odpověděl MF DNES na pár otázek, se mi zdá, že už od radikálních postojů trošku ustupuje. Copak už nevěříte, že své blízké jednou přece jen uvidíte?
Já o vnučkách - co vím, tak je jich  pět - i o Lucii už přemýšlím jinak než jako o někom, kdo se může objevit ve dveřích. Uběhla příliš dlouhá doba, než abych tomu věřila. Doteď nerozumím tomu, proč zavrhly blízké lidi, kteří jim nic zlého neudělali. Dceři je dnes 43 let a já ji naposled viděla v roce 1991. Nejstarší vnučce Julii, jediné, kterou znám jako maličkou, je přes dvacet. Upřímně řečeno, možná bych se toho setkání i trošku bála.

Teď ale můžete vnučky alespoň slyšet. Jan Dvorský má na webových stránkách svoje písničky, v nichž zpívají. Poslechla jste si je?
Už jsem si ta cédéčka objednala, abych aspoň slyšela jejich hlasy. Zpívá tam Glorie, o které jsem donedávna ani nevěděla, že je na světě. Ráda bych holčičky viděla alespoň na fotografiích. Jednu chvíli to už vypadalo slibně, ale bohužel z toho sešlo.

Celý rozhovor si přečtěte zde

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Pražský imám představoval méně přívětivou tvář islámu, říká arabista

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie obvinila bývalého pražského imáma Sámera Shehadeha z podpory terorismu. Spolu s ním i jeho bratra Omara, který...

ŽIVĚ: Sněmovna bude řešit vydání Svobody a Růžičky i odklad eReceptu

Sněmovní imunitní výbor doporučil plénu, aby nevydalo bývalého primátora...

Sněmovna by ve středu měla rozhodnout o vydání poslanců ODS Bohuslava Svobody a ANO Pavla Růžičky k trestnímu stíhání....

Na zdravotnické škole v Brně vládne strach, potvrdila také inspekce

Atmosféru na Střední zdravotnické škole v brněnské Jaselské ulici kritizuje...

Klima nedůvěry a strachu. Tak označuje atmosféru na Střední zdravotnické škole v brněnské Jaselské ulici část ze šesti...

Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz