Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Metro na Florenci odlehčilo i autům

  9:20aktualizováno  9:20
Praha - Trasa metra C už jezdí z Jižního města do stanice Florenc. Deset týdnů po povodních se tak výrazně zlepšilo spojení do pražské čtvrti Karlín. Cestující se snáze dostanou i k autobusovému nádraží Florenc, které se otevřelo už před týdnem. Zprovoznění další stanice ulehčilo také povrchové dopravě. Magistrálu opustily autobusy náhradní dopravy a do jejich pruhů se vrátila auta. "Označení pruhů ale na ulici zůstane až do summitu NATO," upozorňuje mluvčí Dopravního podniku Michaela Kuchařová.

Magistrát také zrušil dopravní omezení v přilehlých ulicích u stanice metra Pražského povstání. Autobusy však budou stále upřednostněny v úseku mezi stanicemi metra Florenc - Holešovice, kde na Argentinské a dalších komunikacích omezení zůstanou.

Náhradní autobusová linka X-C pendluje mezi Florencí a Holešovicemi, na stejné trase ji posílily linky 102, 144, 152, 175, 187 a 200, protažené ze Severního Města. Cestující do Karlína mohou na Florenci přestoupit na náhradní linku X-8, která jezdí přes Invalidovnu na Palmovku.

Po svých pravidelných trasách jezdí linky 133, 135 a 207, které byly provizorně ukončeny u Masarykova nádraží. Dočasně se ruší tramvajová zastávka Těšnov.

Florou se bude projíždět

Kvůli stavebním úpravám bude o víkendu 19. a 20. října uzavřena stanice metra trasy A Flora.  Vlaky budou stanicí pouze projíždět. Nad vestibulem Flory se staví nový palác.
Florenc je už třetí stanicí, která byla po ničivých povodních otevřena. Soupravy od srpna nabírají pasažéry na Smíchovském nádraží, před týdnem se vrátily také na Hlavní nádraží. Nejdéle si počkají Pražané, kteří používali trasu A. Na Muzeum přijede první vlak v úterý 29. října.

Na Florenc se vrátily autobusy
Lidé, kteří cestují z Prahy do Brna, Plzně, Hradce Králové a dalších měst linkovými autobusy, už nemusejí pracně shánět informace, z kterých míst jejich spoje odjíždějí. V sobotu 12. října na Florenc vjely první autobusy. Opět se tu prodávají jízdenky a místenky. Lidé je u pokladen dostanou denně od 6 do 20 hodin.

Podle Luďky Hnulíkové z Pražské dopravní by se na nádraží měly vrátit všechny spoje, které tam dříve jezdily. "Jezdí sem celkem sto osm dopravců. Informovali jsme je, že Florenc bude otevřena. Všichni nám potvrdili, že sem opět začnou jezdit," řekla Hnulíková.

"Pracovníci Technické správy komunikací už opravili všechny příjezdové komunikace," potvrdil náměstek primátora Martin Hejl. Dopravci však podle Hnulíkové budou využívat i zastávky, které měli po povodních. "Například Čebus bude ještě asi týden zastavovat také ve Wilsonově ulici," dodala.

Zkušební vlak projel poprvé od záplav opravenou stanicí Hlavní nádraží na trase C pražského metra. (10. října 2002)

Po dvou měsících od ničivých povodní byl 19. října zahájen na trase C pražského metra provoz ve stanici Florenc.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Po 19 hodinách je D1 u Humpolce, zastavená nehodami, konečně průjezdná

Kolony na dálnici D1 (16. ledna 2018)

Okolo středeční 8. hodiny se povedlo na D1 na 99. kilometru ve směru na Prahu zprůjezdnit jeden jízdní pruh. Dálnice v...

Největší českou vlajku skládali v tělocvičně a stěhovali „jako epopej“

V Pelhřimově představili největší českou vlajku. Má rozměry 18 krát 12 metrů a...

Je tak velká, že se ani na výšku nevejde do brněnského veletržního pavilonu. Aby ji složili, museli si její výrobci...

Jak Babiš najde podporu pro svou druhou vládu? Odpoví v Rozstřelu

Premiér Andrej Babiš na úterním jednání Poslanecké sněmovny, která by měla...

Menšinový kabinet Andreje Babiše podle očekávání v úterý nedostal důvěru Poslanecké sněmovny. Prezident Miloš Zeman mu...

Najdete na iDNES.cz