Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Městský soud odročil projednávání vraždy nájemnice

  11:41aktualizováno  11:41
Praha - Soudkyně městského soudu Marie Marková musela odročit hlavní líčení s padesátiletým Zdeňkem Bruthansem, který si podle obžaloby objednal vraždu své osmadvacetileté nájemnice Reginy Kučerové. Důvodem odročení jednání bylo, že se k němu nedostavil jeden z dvojice Bruthansových obhájců a líčení tak nemohlo ani začít. Soud by měl pokračovat až 20. září.

Podle advokáta Jana Salače se Petr Pazdera nedostavil k soudu proto, že mu soudkyně neposlala písemné předvolání v povinném pětidenním předstihu. "Vyrozumněli ho pouze telefonicky a to podle platných zákonů nestačí," konstatoval advokát.

Soudkyně Marková byla Pazderovým krokem rozhořčena a rozhodla se na něj podat stížnost k České advokátní komoře. "Je pravda, že jsem písemné předvolání neposlala. Protože jsem však hlavní líčení naplánované na 30. května musela kvůli Salačově nemoci odvolávat už v květnu, všem zainteresovaným jsem tehdy volala, aby nechodili, a zároveň jim sdělovala, že se hlavní líčení přesouvá na dnešek. Pochopitelně jsem volala i Pazderovi. Zvedla to tehdy jeho sekretářka a slíbila, že vzkaz vyřídí, čímž jsem to pokládala za dojednané. To je totiž běžná praxe," uvedla Marková. "Je zarážející, že ještě dnes ráno mě mladý mužský hlas na Pazderově telefonním čísle ujišťoval, že pan advokát přijde," dodala.

Matka zavražděné Reginy Roberta Kučerová byla dalším protahováním líčení naprosto zdrcena. "Je to svinstvo. Bruthansovi advokáti záměrně kličkují a snaží se tak proces jen oddálit," řekla po tom, co soudkyně zprávu o odročení oznámila.

Stejného mínění je rovněž Jiří Vyhnalík, jenž byl snoubencem Reginy Kučerové: "Mám pochyby o profesní etice některých advokátů. Je klidně možné, že se snaží získat čas, aby mohli tlačit na vraha a organizátora činu a snažili se je přimět ke změně výpovědi v Bruthansův prospěch," míní.

Bruthanse městský soud odsoudil k osmnácti letům vězení a k propadnutí činžovního domu už v lednu. Vrchní soud však jeho rozhodnutí v dubnu zrušil s tím, že má řízení doplnit o řadu dalších důkazů. Podle žalobce si Bruthans likvidaci Kučerové zaplatil pravděpodobně z obavy, že nájemnice vyhraje soudní spor o byt, v němž bydlela po své babičce. Bruthans však jakýkoli podíl na vraždě odmítá a požaduje osvobozující rozsudek. Tvrdí, že by bylo absurdní, kdyby se pokusil uvolnit byt takovýmto způsobem.

Patnáctiletý trest pro sedmadvacetiletého Pavla Kapouna, který se přiznal k vraždě Kučerové, a o dva roky mladšího Martina Reže, který v předchozím řízení prohlásil, že od Bruthanse dostal za odstranění nájemnice sto padesát tisíc korun, vrchní soud v dubnu nezpochybnil. Rež tehdy tvrdil, že vystupoval jako prostředník a vraždu si objednal u svého známého Kapouna. Ten se u soudu přiznal, že ženu v jejím bytě ubodal.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Výbor doporučil nevydat Svobodu ke stíhání kvůli kauze Opencard

Sněmovní imunitní výbor doporučil plénu, aby nevydalo bývalého primátora...

Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil plénu, aby nevydalo bývalého pražského primátora Bohuslava Svobodu k...

Okamurův bratr chce v Praze 8 do Senátu, má už podporu místních lidovců

Hayato Okamura je aktivním členem katolické komunity v pražských Holešovicích.

Lidovci z Prahy 8 chtějí, aby za ně kandidoval do Senátu Hayato Okamura. Pokládají ho za výraznou a silnou osobnost, a...

Středočeský výbor ROP čeká po bitvě o Čapí hnízdo přeobsazení

Středočeský kraj má novou koalici, dohodu podepsaly ANO, ČSSD a KSČM. Potvrdila...

Výbor regionální rady ROP Střední Čechy, který odmítl vyjmout projekt Čapí hnízdo z evropského financování, čeká...

Najdete na iDNES.cz