Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Městská doprava v Praze jezdí častěji

  9:56aktualizováno  9:56
Prázdniny skončily nejen pro školáky, ale i pro městskou hromadnou dopravu. Autobusy, tramvaje i metro jezdí opět podle normálních jízdních řádů. Nově také vyjely tramvaje s číslem 15. Kvůli opravám ale nefunguje trať v úseku Smíchovské nádraží Hlubočepy a z Újezdu na Anděl.

Mluvčí Dopravního podniku Michaela Kuchařová uvedla, že většina tramvajových spojů bude jezdit v osmiminutových intervalech ve špičce a po deseti minutách mimo špičku.

Oddechnou si obyvatelé řepského sídliště, kam po dvou měsících opět začínají jezdit tramvaje, takže lidem odpadne přestup na náhradní autobusy.

Na druhé straně však ode dneška začínají problémy na levém břehu Vltavy, kde až do příštího pondělí nepojedou tramvaje kvůli opravě trati na frekventovaném úseku mezi Andělem a Újezdem.

"Úplnou premiéru bude mít tramvajová linka číslo 15 mezi Vypichem, Hradčanskou, Strossmayerovým náměstím, Palmovkou a Střelničnou," řekla mluvčí Kuchařová.

Změny v MHD k 1. září

- tramvaje, autobusy a vlaky metra jezdí podle normálních jízdních řádů, a tedy častěji

- Dopravce zavedl novou tramvajovou linku číslo 15, která jezdí z Vypichu na Střelničnou
Dále se mění trasy tramvajových linek 5, 8, 14 a 25. Po nových trasách pojedou i některé autobusy. Týká se to linek 140, 195, 203, 233 a náhradní autobusové dopravy X-14.

Přibylo dalších míst s výlukou
Lidé ze Smíchova či Malé Strany ale už od víkendu musí mnohdy volit jiný způsob dopravy, než jsou normálně zvyklí. Na některých tramvajových zastávkách je čekají dočasně přeškrtnutá čísla jinak pravidelných linek. Jinde jsou zrušeny celé zastávky.

Od soboty je kvůli výstavbě pěší zóny u Anděla ve Štefánikově ulici přerušen tramvajový provoz mezi Újezdem a Andělem na Smíchově. Po dobu výluky, která potrvá až do 8. září, jsou zrušeny zastávky Kinského zahrada, Arbesovo náměstí, Újezd ve směru z Anděla a výstupní stanice Hlubočepy.

"Pro linku číslo 3 je dočasně zřízena zastávka Myslíkova v Myslíkově ulici, a to ve směru z centra od stanice Lazarská," upřesnila Kuchařová.

Tramvaje číslo 3, 6, 9, 12 a noční 58 jsou po dobu výluky odkloněny do náhradních tras. Linky 6, 9 a 58 jedou v úseku Karlovo náměstí - Anděl přes Moráň a Palackého náměstí, linka 12 pojede z Újezda na Anděl přes zastávky Národní divadlo, Karlovo náměstí a Palackého náměstí.

Linka 3 je odkloněna přes Myslíkovu a Jiráskovo náměstí, linka 6 je z důvodů výluky na Senovážném náměstí nadále odkloněna od Anděla na Kotlářku. "Žádná náhradní doprava tu není zavedena," řekla Kuchařová.

Lidé mohou jet autobusy
Práce na tramvajové trati má až do 8. září na svědomí přerušení provozu také mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Hlubočepy. "Opravuje se tu tramvajová trať," potvrdila mluvčí Dopravního podniku.

Zrušeny tu jsou stanice ČSAD Smíchov, Lihovar, Zlíchov a taktéž výstupní zastávka Hlubočepy. Tramvajové linky číslo dvanáct a noční 54 jsou odkloněny po náhradních trasách a jezdí jen na obratiště Smíchovské nádraží.

"Za noční linku je zřízena autobusová linka X-54, která jezdí mezi Smíchovským nádražím a Hlubočepy," podotkla Kuchařová.

Náhradou za přerušený denní tramvajový provoz jsou autobusové linky číslo 126 a 128 s dočasnými novými zastávkami. V případě linky 126 to bude ČSAD Smíchov, Zlíchov a Hlubočepy. Pro linku 128 bude zřízena pouze zastávka Zlíchov.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

Jezevčík je po osmi dnech volný, moderní techniku trumfla selská metoda

Jezevčík uvězněných ve skále je po 8 dnech venku

Po osmi dnech se podařilo vyprostit jezevčíka Mildu, který minulou sobotu uvázl ve skále v bývalém kamenolomu u...

Kariérní řád půjde jen obtížně oživit, řekl budoucí ministr Plaga Zemanovi

Kandidát na ministra školství Robert Plaga (ANO) po schůzce s prezidentem...

Kandidát na ministra školství Robert Plaga navštívil prezidenta Miloše Zemana na zámku v Lánech. Zeman přijal v pondělí...

Prezidentští kandidáti se představují v Rozstřelu na iDNES.tv

Prezidentských voleb v lednu 2018 se zúčastní devět kandidátů.

V lednu 2018 budou voliči z devíti kandidátů přímo vybírat prezidenta republiky. První kolo se uskuteční 12. a 13....Najdete na iDNES.cz