Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Městská doprava mění intervaly

  16:01aktualizováno  16:01
Praha - Výrazné změny čekají od soboty denní provoz městské dopravy. Zdvojnásobí se víkendové intervaly u tramvajové linky 3 z Lehovce do modřanského sídliště na patnáct minut. Dopravu z centra do Modřan však o volných dnech posílí linka 21, která jede z konečné v Levského přes Národní třídu. Zavádějí se také některé nové autobusové linky, které mají přepravovat cestující do sídel nových správních obvodů.

Od pondělí pojede linka 240 v trase Sídliště Petrovice - Dolní Měcholupy - Dubeč. V provozu bude pouze v pracovní dny od 7.45 do 18.45 a pojede po hodině. Ze stejného důvodu bude od pondělí prodloužena v pracovních dnech linka č. 202 Poliklinika Mazurská - Za Avií ze zastávky Nádraží Čakovice přes Čakovice, Miškovice, Kbely do Vinoře. Důvodem je zajištění přímého dopravního spojení Čakovic, Miškovic a Vinoře do Kbel.

V oblasti Zbraslavi a Radotína budou z důvodu zřízení nového správního obvodu Praha 16 Radotín provedeny změny intervalů na linkách číslo 165 z Jižního Města k Cementárně Radotín, 172 Smíchovské nádraží - Velká Chuchle, 241 Smíchovské nádraží - Lipence a 243 Smíchovské nádraží - Sídliště Zbraslav. Jedná se o prodloužení spojů linky č. 165 ukončených v dopoledním období pracovního dne v Komořanech do Radotína a k přesunu spojů ve stejném časovém období mezi linkami č. 241 a 243.

Od soboty bude v oblasti Lahovská v Praze-Radotíně zavedena nová autobusová linka č. 245 v trase Nádraží Radotín - K Višňovce - Lahovská - Nádraží Radotín.

Do těchto míst nebude zajíždět linka 256 Nové Butovice - Nádraží Radotín, která pojede mezi zastávkami Prvomájová a Safírová přímo ulicí K Cementárně. Od pondělí zavede dopravní podnik v oblasti Prahy 10 novou linku 277 v trase Přeštická - Skalka. Tato linka bude provozována v rozsahu čtyř spojů v ranní přepravní špičce a pouze v uvedeném směru. Ta posílí linku 177 Chodov - Poliklinika Mazurská v nejzatíženějším období ranní přepravní špičky ve směru ke stanici metra A Skalka. Současně bude zrušeno několik spojů na lince 238 Želivského - Léčiva.

Od pondělí se posílí ranní špička na lince 113 Kačerov - Písnice a několik spojů bude dopoledne převedeno z linky číslo 171 Kačerov - Sídliště Písnice na linku 113. Od stejného termínu bude zřízena na lince 183 Vozovna Kobylisy - Sídliště Petrovice, zastávka Nový Hloubětín v ulici Kolbenově ve směru Sídliště Petrovice.

Současně budou s ukončením prázdninového provozu upraveny jízdní řády všech denních tramvajových linek a některých autobusových linek.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Drahoš není taková osobnost, podporuji Zemana, řekl Babiš v Rozstřelu

Premiér Andrej Babiš v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (17. ledna 2017)

Premiér Andrej Babiš bude jednat o vládě s většinou parlamentních stran. ČSSD podle něj změnila svůj postoj, proto s ní...

V nemocnicích kraje už nouzový režim nehrozí, lékaři stáhnou výpovědi

Nemocnice v Pardubicích.

Spor odborů a vedení Nemocnice Pardubického kraje při vyjednávání o nové kolektivní smlouvě skončil v úterý...

O Čapím hnízdu bude rokovat i výbor Evropského parlamentu

Evropský parlament. Ilustrační snímek.

Případem Čapí hnízdo se bude zabývat kontrolní výbor Evropského parlamentu. Příští úterý se bude ptát komisaře Evropské...

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz