Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Město souhlasí s cementárnou

  6:41aktualizováno  6:41
Štramberk - Zastupitelé Štramberku souhlasí s výstavbou nové cementárny, pokud investor splní podmínky města. Takový je výsledek veřejného jednání zastupitelstva, které před zaplněným sálem štramberského kina večer formulovalo stanovisko města k projektu. S plánem výstavby cementárny v areálu současné vápenky Kotouč Štramberk přichází nadnárodní koncern Lasselsberger.

Ten hodlá využít zásoby vysoce kvalitního vápence k výrobě cementu, která byla před čtyřmi roky ve Štramberku zastavena. "Jsme jen jedni z účastníků připomínkového řízení. O povolení stavby nakonec rozhodne ministerstvo životního prostředí," řekl starosta Štramberku Jan Socha.

Zastupitelé schválili, že investor musí splnit pět zásadních podmínek, jinak město s cementárnou souhlasit nebude. Investor podle požadavků města nesmí těžit za hranicemi současného dobývacího prostoru a měl by převést, nejlépe za symbolickou cenu, městu areál historické jeskyně Šipky.

Další podmínkou je vyřešení dopravy, dodržení limitů hluku a prašnosti. Musí také připravit plán rekultivace pozemků, kde již byla ukončena těžba a zajistit lidem, poškozeným činností cementárny, náhrady.

Záměr výstavby vyvolal ve Štramberku protichůdné emoce. Část obyvatel vítá zhruba sto dvacet nových pracovních míst, druhá část se obává o životní prostředí a pověst města coby lákadla pro turisty.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Praha poslala tisíce pokut na špatné adresy. Neplaťte je, vzkazuje řidičům

(Ilustrační snímek)

Do poštovních schránek zaslal pražský magistrát několik tisíc oznámení o zaplacení pokut. Problémem je, že pokuty...

Turisty je potřeba po Krkonoších více rozprostřít, říká nový šéf parku

Robin Böhnisch (21.2.2017).

Nový ředitel Správy Krkonošského národního parku je přesvědčený, že už skončila doba, kdy se na horách stavěly velké...

Tisíce domácností zůstávají bez proudu, na jihozápadě bude dál sněžit

Kolonáda v Janských Lázních (17.1.2018).

Na jihozápadě Čech a na Vysočině bude dnes trvale a místy i vydatně sněžit. Během šesti hodin může napadnout až deset...

"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka
"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Jak na dětskou výchovu, řeší psycholožka v rozhovoru pro eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz