Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Město dalo přednost parku před domem

  8:53aktualizováno  8:53
Zlín - Silný německý investor Woteg-Group, který už téměř rok usiluje o výstavbu víceúčelového domu na náměstí Míru ve Zlíně, dostal od městských zastupitelů červenou. Veřejnost se tak bude moci i nadále těšit parkem, který město vybudovalo na místě, kde stály prodejní buňky. Zastupitelé návrh Wotegu, který zpracoval akademický architekt Zdeněk Plesník, nepodpořili z mnoha rozličných důvodů.

"Jednáme s městem o našem záměru už téměř rok a do dnešního dne nám jasně nesdělili, jakou mají o zástavbě náměstí představu. A teď se najednou zastupitelé vyjádří takovým způsobem," zlobí se zástupce německé firmy ve Zlíně Jan Krupička.

O oficiálním postoji Wotegu k rozhodnutí městského zastupitelstva ještě ale nemůže hovořit. "Zatím nedokážu posoudit, jaké to má pro nás následky. Proto jedu dnes do Vídně, kde se setkám s vedením firmy. V pondělí pak zřejmě vydáme oficiální tiskové prohlášení," říká Krupička.

Některým zastupitelům se návrh hranatého domu na náměstí prostě příliš nelíbil. "Je to sice dobrý návrh, ale nevyskočil jsem nad ním ze židle a nezačal jej prosazovat," vysvětloval svůj postoj například člen zastupitelstva Ivan Páník.

Jiní považovali za nutné nejdříve vyřešit koncepci rozvoje širšího středu města včetně dopravní situace. "Nemůžeme přijmout konkrétní záměr investora, dokud nebude vyřešena koncepce celého centra města," řekl Jiří Pospíšil.

Současný stav, tedy že je na náměstí park, ale zřejmě nebude definitivní. Platný územní plán totiž počítá s tím, že by v jižní části náměstí měla stát budova. Také jednotlivé komise městské rady tuto variantu podporují.

"S největší pravděpodobností bude nakonec vyhlášena výběrová soutěž na zástavbu náměstí. Je jen otázkou, kdy to bude," shrnula současný stav tisková mluvčí magistrátu Dana Daňová. V případě, že bude na zástavbu parku na náměstí v budoucnu vypsáno výběrové řízení, může se do něj přihlásit také Woteg - Group.

Jestli však bude v jižní části náměstí Míru skutečně někdy stát budova, dnes stoprocentně nikdo neví. Ani zastupitelé, kteří mají rozhodování ve svých rukou, totiž nejsou v této otázce jednotní.

"Park je určitě přínosem ve srovnání s buňkami, které tam stály dříve. Nemůžeme však posoudit, jestli tato varianta není horší než případná zástavba, protože ji nemáme s čím srovnávat," říká zastupitel František Petr, který podporuje zástavbu náměstí.

"Jsem rád, že je dnes v centru města kašna a tolik zeleně, kde mohou lidé odpočívat. Proto jsem proti výstavbě," prezentuje druhý názorový tábor zastupitelů Jindřich Karola.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Otec propadl automatům, dva Jakubové pak vyhnali hazard z Jablonce

Z Jablonce nad Nisou musí zmizet hrací automaty, mohou zde zůstat jen kasina se...

Jakub Strnad ze sdružení Jablonec bez hazardu a opoziční zastupitel Jakub Macek jsou jedny z hlavních postav...

Turisty je potřeba po Krkonoších více rozprostřít, říká nový šéf parku

Robin Böhnisch (21.2.2017).

Nový ředitel Správy Krkonošského národního parku je přesvědčený, že už skončila doba, kdy se na horách stavěly velké...

Léky přes čáru. Pojišťovny budou vracet víc peněz za léčiva na předpis

Léky a peníze

Lidé nad pětašedesát let a děti mohou od ledna za léky na recept ušetřit. Snižuje se totiž ochranný limit, tedy částka,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz