Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Melčák dorazil do Sněmovny, Paroubek se zlobí na ODS

  14:23aktualizováno  15:59
Poslanec Miloš Melčák, který minulý čtvrtek nenadále opustil poslanecký klub ČSSD, dorazil do Sněmovny. Na dotaz reportéra MF DNES, zda se do klubu své strany vrátí, odmítl odpovědět. O uprchlících začal jednat po třetí hodině klub ČSSD, předseda Paroubek se kvůli nim zlobí na ODS.
Sociálnědemokratický poslanec Miloš Melčák

Sociálnědemokratický poslanec Miloš Melčák | foto: Parlament ČR

Melčák byl ve Sněmovně "nejpronásledovanějším" poslancem. Radost z toho ale neměl.  "Vám nic neřeknu," odbyl zostra reportéra MF DNES.

Nejdřív seděl schovaný před novináři v jednací síni, a když nakonec vyšel, několikrát opakoval do kamer i mikrofonů stejnou větu: "Nebudu nic mediálně komentovat."

Nicméně je nepochybné, že se setkal s předsedou strany Jiřím Paroubkem, který už dopoledne mluvil s druhým "uprchlíkem" Michalem Pohankou.

Melčák se rozhodl vystoupit z klubu ČSSD minulý pátek, když oznámení o svém úmyslu sdělil předsedovi sociálnědemokratických poslanců Michalu Haškovi. - více zde

Paroubek se ale odpovědím na téma Pohanka - Melčák vyhýbal.

"Já bych to zatím nerad v tuto chvíli sděloval, já bych chtěl nejdříve informovat klub," odpověděl na otázku, zda oba poslanci nakonec v klubu ČSSD nezůstanou.

Uprchlíků je prý minimum
Na jednání klubu se Paroubek pořádně chystal, chtěl konečně zjistit, jak to s uprchlíky vlastně je, kolik jich je a co mají v plánu.

"Chci, aby se ukázalo, zda existuje v klubu nějaká platforma, jestli to je nějaký bluf nebo není, tak aby česká veřejnost věděla, co se tady hraje za hry."

Jednání klubu ČSSD začalo půl hodiny po třetí hodině, Paroubek zřejmě po něm vystoupí se zásadními informacemi.

"Objevují se různé informace, my chceme ukázat české veřejnosti, kolik jich je, jestli patnáct, dvacet nebo kolik," řekl na adresu rebelujících členů ČSSD.

Když dostal otázku, kolik jich tedy je, odpověděl: "Podle mých zjištění je to opravdu minimální číslo."

Paroubek se rozčiluje na ODS
Předseda ČSSD je přesvědčen, že ODS sází právě na uprchlíky či rebelanty.

"Oni hrají pořád ještě nějakou hru, oni počítají asi s nějakým zázrakem, že se klub ČSSD rozpadne, že tady vznikne nějaká rozsáhlá platforma, nebo snad ještě jiná strana, která se vyčlení ze sociální demokracie," prohlásil Paroubek v kuloárech Sněmovny.

Podle všeho se proto ještě dnes chystá vystoupit s prohlášením, kde bude všechny ujišťovat, že žádné takové problémy jeho strana nemá.

"Já je chci během dneška přesvědčit, že nic takového nebude," podotkl na adresu ODS.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Duely na vlně emocí. Jak budou vypadat diskuse Zemana s Drahošem?

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Finalisté druhého kola prezidentské volby – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – se chystají na televizní duely. Současná hlava...

Ve vězení se naučil i kastrovat. Na svobodě by chtěl vlastní stádo ovcí

Chovatel musí umět zkontrolovat ovci i chrup.

Petr Hokynář dostal za řízení pod vlivem alkoholu 33 měsíců nepodmíněně. Trest si odpykává ve Věznici Jiřice, kde...

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Najdete na iDNES.cz