Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Matka dostala devět let vězení za sex s malými syny

  7:47aktualizováno  18:00
Krajský soud v Hradci Králové poslal na devět let do vězení matku, která opakovaně nutila k souloži nezletilé syny. Trest dostala za znásilnění, zneužívání a pohlavní styk mezi příbuznými. Sama se hájila tím, že prý jen učila chlapce sexu. Soud jí nařídil ochrannou sexuologickou léčbu.

Matka odsouzená na devět let za znásilnění synů. | foto: ČTK

Rozsudek není pravomocný. Žalobce i obhájce si ponechali lhůtu na případné odvolání. Soud výši trestu odůvodnil tím, že matka dobře věděla, kolik synům je. Pravidelně je ale nutila k sexu a nepřišlo jí na tom nic nenormálního.

"Děti jsem chtěla jen zaučit v intimních otázkách," hájila se sedmatřicetiletá žena z Havlíčkobrodska. Své postižené syny, kteří chodili teprve na první stupeň základní školy, žena podle obžaloby nutila k sexu opakovaně od v ledna 2007 v kuchyni rodinného domku, v němž rodina žila.

"Nejdříve děti poučila o sexuálních vztazích mezi mužem a ženou a pak jim přikázala, aby se vysvlékly, sama byla rovněž nahá," píše se v obžalobě. Žena pak syny, kterým je v současnosti 12 a 14 let, osahávala a přinutila je k souloži.

Staršímu z bratrů se to nelíbilo a po pár dnech odmítl v sexuálních praktikách pokračovat. Mladší ze synů se podle policie bál bití vařečkou a styk s matkou udržoval až čtyřikrát týdně. Trvalo to do loňského listopadu, kdy odešla kvůli hádkám s manželem do azylového domu.

rozhovor se sexuologem weissem

Motivace matky byla podle něj čistě sexuální

Soudní znalci vyloučili možnost, že by žena trpěla sexuální poruchou. "U obžalované zjistili zvýšenou potřebu sexu, sexuální život s manželem jí nevyhovoval, a tak jej hledala jinde," konstatoval soudce Petr Mráka.

Podle něj matka zneužila psychické i fyzické závislosti synů. "Každá máma má vyvinutý mateřský pud chránit mláďata, u obžalované se však objevil sexuální pud, který u ní převládl a namísto toho, aby syny vychovávala, tak je zneužívala," dodal soudce.

Obžalovaná se podle svých slov v mládí stala obětí sexuálního násilí, když ji osahával vlastní otec. Její obhájkyně soudu řekla, že žila v nevyhovujícím rodinném prostředí.

"To nebylo předmětem dokazování v této věci, neexistuje jiný důkaz než tvrzení obžalované. Nicméně ani to by obžalovanou nemohlo omlouvat a její jednání ospravedlňovat," reagovala žalobkyně Hana Flídrová.

Trestní oznámení podal otec

Podle sexuologa Petra Weisse je tento případ naprosto výjimečný. Nejen tím, že ze znásilňování je obviněna žena, ale i proto, že oběťmi jsou její děti. "V zásadě platí, že praví pedofilové, a to jak muži, tak ženy, nezneužívají vlastní děti," řekl Weiss.

Obhajoba ženy, že syny zaučovala, může být podle Weisse psychologickou racionalizací - tedy dodatečným rozumovým zdůvodněním jinak nerozumného jednání.

Odsouzená také tvrdí, že ji v "zaučování" synů podporoval její manžel. "Poukázal na to, že kluci už jsou velcí a měli by něco vědět o sexu. Chtěl, abych jim vše ukázala," uvedla.

Otec dětí to odmítá. Tvrdí, že se o všem dozvěděl od chlapců až v době, kdy už s rodinou nežil. Na ženu pak podal trestní oznámení.

Autoři: , ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Opilec bloudil lesem. Zachránil ho hovor s otcem, který navedl policisty

Ilustrační snímek

Telefonát otci zachránil opilého mladíka, který zmateně bloudil lesem na okraji Brna a obával se umrznutí. Nakonec...

Vandal zdemoloval náhrobky na hřbitově, přitom už měl být ve vězení

Vandal poničil na hřbitově jedenáct hrobů. Když ho policisté dopadli, ukázalo...

Jen dva dny stačily policistům z Olomoucka na vypátrání vandala, který na jednom z tamních hřbitovů poničil část...

VIDEO: Zdrogovaný řidič na sněhu ujížděl policistům, zapadl v závěji

Policisté na Chebsku honili zdrogovaného řidiče, který jim ujížděl po zasněžené...

Policisté na Chebsku honili zdrogovaného řidiče, který jim ujížděl po zasněžené silnici. Nakonec zapadl v závěji,...

Najdete na iDNES.cz