Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Matce osmerčat hrozí americké úřady zabavením domu

  11:54aktualizováno  11:54
Američanka Nadya Sulemanová, která nedávno porodila osmerčata, plánovala v domě své matky vychovat všech čtrnáct dětí. Úřady jí ale kvůli nesplacení hypotéky hrozí zabavením majetku, uvedla televizní stanice CNN.

Hrozbu zabavení majetku odhalily dokumenty úřadu pro správu majetku v Los Angeles. Ve spisu se uvádí, že Nadyina matka Angela Sulemanová dluží na splátkách za dům se třemi pokoji 23 225 dolarů a její dům tudíž může jít 5. května do aukce.

Reakci Sulemanové se nepodařilo získat. Reportéři CNN volali do jejich domu, ale telefon byl odpojený.

Třiatřicetiletá Sulemanová už dříve uvedla, že by ráda vychovala všech svých čtrnáct dětí v matčině domě. Právě matka se starala o jejích šest dětí, když Nadya před komplikovaným porodem trávila deset týdnů v nemocnici.

O příjmech třiatřicetileté svobodné matky spekulují média už od porodu. Minulý týden se objevila zpráva, že si Sulemanová založila internetové stránky, jejichž prostřednictvím žádá o charitativní příspěvky. - přečtěte si Matka čtrnácti dětí žádá přes internet o peníze

Všech osm dětí.

Některá média pak Sulemanovou nařkla, že si udělala děti jen proto, aby získala peníze. Mluvčí Sulemanové Joann Killeenová to rázně popřela. "Chce využít každou příležitost, aby finančně zabezpečila čtrnáct dětí, za něž je zodpovědná," řekla v Show Larryho Kinga.

Podle CNN musela nyní Killeenová svoji funkci opustit, protože jí desítky lidí vyhrožovaly smrtí. Údajně jim vadilo, že Sulemanová dostává státní finanční příspěvky na jídlo pro své děti.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Příloha MF DNES Kavárna se vrací, vychází ve velkém formátu

Titulní strana přílohy MF DNES Kavárna v nové podobě. 7. září 2013.

Po prázdninové přestávce se vrací tradiční příloha Kavárna do sobotního vydání deníku MF DNES. Příloha zabývající se...

ZÁPISNÍK: Několik slov chvály

Miroslav Kalousek po jednání s prezidentem Milošem Zemanem.

O jednom kolegovi novináři a o nadávání na média. O české otázce a třech divadelních představeních. A také gratulace...

Sbohem! Editor Kavárny on-line Josef Chuchma se loučí

Sbohem, Kavárno... (Za ilustrační snímek byl zde použit záběr, na němž se 4.

K třicátému červnu 2013 byla uzavřena dosavadní existence Kavárny on-line, která vznikla z mé iniciativy, coby editora...

Najdete na iDNES.cz