Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Masokombinát Martinov je na prodej

  17:47aktualizováno  17:47
Masokombinát Martinov, druhý největší zpracovatel masa u nás, je na prodej. Rozhodli o tom věřitelé firmy, která je od poloviny loňského prosince v konkursu. "Správce konkursní podstaty Jaromír Blažej už zveřejnil nabídku majetku zájemcům v tuzemsku, kontaktovat bude také hospodářské komory v zemích Evropské unie, odkud by se rovněž mohl ozvat kupec," uvedla tisková mluvčí Masokombinátu Eva Kijonková.

Zájemci by měli dodat nabídky na koupi výrobní části Masokombinátu do 7. září. Podle Kijonkové však není vyloučeno ani to, že se vhodný investor nenajde a věřitelé, z nichž největší pohledávky mají dodavatelé masa, podnik zatím neprodají.

Masokombinát se od počátku konkursu daří držet v chodu, průtahy v prodeji by však jeho šanci na přežití snížily. Výroba masa u nás celkově klesá. Panika kolem nemoci BSE srazila odbyt hovězího na minimum, cena vepřového stoupá a začíná se projevovat nedostatek jatečních prasat.

"Dodavatelé nejsou za této situace ochotni zvyšovat dodávky do firmy v konkursu," postěžovala si mluvčí Kijonková, podle níž je Martinov v obtížné pozici i při jednáních o dlouhodobých smlouvách na dodávky surovin pro příští dva až čtyři roky: "Jsme kvůli konkursu v nevýhodě jako potenciálně nestabilní partner."

Martinovský Masokombinát, který měl na počátku konkursu 1100 pracovníků, stále zaměstnává téměř šest stovek lidí. "Ačkoliv se nám zhoršily podmínky a platy lidem klesly v průměru asi o tři tisíce korun, stále věříme, že podnik přežije," řekl odborový předák Jaroslav Haubner.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

S Milošem mě spojil havlistický režim, říká Klaus v rozhovoru MF DNES

Bývalý prezident Václav Klaus

„S Milošem Zemanem jsme si vždycky byli blíž, když proti nám jakkoli definovaný režim přitvrdil, a naše velikánské...

Není to o strachu, ale respektu, říká Brabec o možnosti být premiérem

Ministr životního prostředí Richard Brabec.

Ministr životního prostředí a místopředseda ANO Richard Brabec řekl iDNES.cz, že cítí „obrovský respekt a obrovskou...

Babiš: Pokud bych byl zásadní překážka, nemusím být za každou cenu premiér

Premiér Andrej Babiš v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (17. ledna 2017)

Šéf ANO Andrej Babiš řekl, že o tom, kdo by měl sestavovat vládu, rozhodne vedení hnutí. „Podvolím se hnutí. Pokud bych...

Najdete na iDNES.cz