Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Máša a Kazimír mají nový výběh

  10:23aktualizováno  10:23
Medvědí výběh v zámeckém příkopu u Konopiště na Benešovsku, který patří k atrakcím této nejnavštěvovanější středočeské památky, doznal změn. Přibyly v něm prolézačky, skrýše a přístřešky. Nový medvědí příbytek bude slavnostně otevřen 8. května, sdělil ČTK vedoucí projektu Bratr medvěd Roman Rogner. Obyvatelům konopišťského výběhu, dvěma medvědům ušatým Máše a Kazimírovi, změna viditelně přišla vhod.
"Jsou teď pořád venku. Máme dokonce problémy zavřít je do kotců, když chceme výběh uklidit," řekla ČTK vedoucí správy zámku Marie Krejčová.

Medvědy choval na Konopišti už arcivévoda František Ferdinand d'Este. K nejznámějším patřila medvědice Zuzana a její syn Tobiáš. Největším miláčkem především malých návštěvníků byl Honza, který v zimě 1997 zemřel. Projekt Bratr medvěd zpracoval Erich Schacherl a podporuje ho rakouská organizace na pomoc zvířat Tierhilfswerk Austria. Jeho úkolem je zlepšit podmínky medvědů v zoologických zahradách, hradních a zámeckých příkopech, cirkusech a soukromých chovech. Schacherl pracuje 14 let v oblasti ochrany zvířat.

V roce 1992 se začal specializovat na držení volně žijících zvířat, konkrétně velkých medvědů. V letech 1995 až 1998 vytvořil jako vedoucí projektu na ochranu medvědů první moderní ohradu pro medvědy v Arbesbachu. Na jaře 1998 odstartoval realizaci projektu Bratr medvěd, který se zaměřil na ochranu medvědů v České republice, v Turecku a v Rakousku.
Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Příloha MF DNES Kavárna se vrací, vychází ve velkém formátu

Titulní strana přílohy MF DNES Kavárna v nové podobě. 7. září 2013.

Po prázdninové přestávce se vrací tradiční příloha Kavárna do sobotního vydání deníku MF DNES. Příloha zabývající se...

ZÁPISNÍK: Také Američané nadávají na svoji politiku

Američtí váleční veteráni navštívili památník druhé světové války ve

Spojené státy se přirovnávají k banánové republice a k ­Itálii. Americká konzervativní Tea Party žije v bublině. V...

Sbohem! Editor Kavárny on-line Josef Chuchma se loučí

Sbohem, Kavárno... (Za ilustrační snímek byl zde použit záběr, na němž se 4.

K třicátému červnu 2013 byla uzavřena dosavadní existence Kavárny on-line, která vznikla z mé iniciativy, coby editora...

Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz