Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Máš styl? Máme flek a stojí za to, láká náborová kampaň armády

  13:21aktualizováno  13:21
Česká armáda zahájila první ze čtyř letošních náborových kampaní. Od úderné grafické podoby si slibuje získání 1 150 mužů a žen k různým útvarům v republice. Vojsko za kampaň zaplatí 800 tisíc korun, kampaň bude mít celkem čtyři fáze.

Náborová kampaň české armády | foto: Armáda ČR

"Cílem kampaně je oslovit širokou veřejnost a všem, kteří mají zájem o službu v ozbrojených silách České republiky, ukázat nejjednodušší cestu k informacím, jak se stát profesionálním vojákem," řekla o kampani Jana Zechmeisterová z ministerstva obrany.

Za celou kampaň, kterou povede celostátně například formou inzerátů v médiích, utratí podle mluvčí armáda 800 tisíc korun.

Armáda pro lov nových vojáků nasadila inzerát s designem, který "představuje armádu jako zaměstnavatele, který dokáže ocenit a odměnit kvality uchazeče", podotkla Zechmeisterová.


Armádní informační web NovaKariera.cz. Zájemci mohou také volat na bezplatnou informační linku 800 154 445.

Na webu Novakariera.cz, který případné zájemce láká heslem "Máme flek a stojí za to", armáda zřídila informační servis, kde si lze zjistit, o koho vojsko stojí a jaké jsou na různé pozice nároky.

Další fáze kampaně vojsko plánuje na duben, červenec a říjen. Armádní taktikou je jejich zintenzivnění a nastínění konkrétních odborností, o které má armáda zájem. "Zaútočit" se též chystá nejen na celostátní úrovni, ale i v regionech.

Doplňkem kampaně budou už tradiční náborové aktivity, které pořádají krajská vojenská velitelství - například diskuse ve školách, prezentace na výstavách nebo spolupráce s úřady práce.

Armádu během loňského roku přitom opustilo 4 671 zaměstnanců. Na počátku roku 2008 u ní působilo 38 805 lidí, ke stejnému datu letošního roku to bylo 34 134, řekla Zechmeisterová ČTK.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Z Žitavy odešli i migranti. Bourá proto domy a láká Čechy na levné byty

Zatímco po válce žilo v Žitavě 48 000 lidí, dnes jich je sotva polovina.

Čtyři tisíce volných bytů, ve kterých nemá kdo bydlet, má nyní německá Žitava. Situace s vylidňováním už je tak vážná,...

Demise vlády, komunista Ondráček neuspěl, dostupnější osobní bankrot

Premiér Andrej Babiš v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (17. ledna 2017)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Vláda hnutí ANO ve středu schválila svou demisi. Andrej Babiš současně zahájil jednání o...

O azylu ať si rozhoduje každá země, žádá Sněmovna vládu v jednání s EU

Uvnitř Zařízení pro zajištění cizinců nedaleko Bělé pod Bezdězem čekají lidé na...

Nevídaná věc se ve středu večer stala v Poslanecké sněmovně. Všech devět stran se shodlo na mandátu pro vládu pro...

Najdete na iDNES.cz