Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Manžel obviněný z vraždy Monyové asi z prodeje knih nebude mít nic

  15:20aktualizováno  18:13
Manžel zemřelé spisovatelky Simony Monyové, který je obviněn z její vraždy, nebude mít zřejmě z prodeje jejích knih žádné peníze. Těch se přitom od tragické události, jež se stala minulý týden, prodává zhruba čtyřnásobně víc.

Boris Ingr, obviněný z vraždy spisovatelky a své manželky Simony Monyové, zřejmě z prodeje jejích knih žádné peníze mít nebude. | foto: Stránky Simony Monyové

Většinu románů Monyové sice vydal právě její manžel, práva na knížky ale vlastnila jen ona. "To mě moc zajímalo, co bude s právy na knížky. Od rodiny ale vím, že Boris z její smrti těžit nebude," řekl přítel spisovatelky, fotograf Jef Kratochvil.

"Před půl rokem založila Simona vlastní nakladatelství Belami, to už bylo psané jenom na ni. Ale i peníze z knih vydaných dříve Borisem Ingrem putují na její účet. To proto, že se majetkově vypořádali," potvrdil bratr spisovatelky Gustav Urbánek.

Ingra převezli do věznice

Boris Ingr byl v pátek převezen z bohunické nemocnice v Brně do nedaleké vazební věznice. "Je tam oddělení, kde je zajištěna veškerá lékařská péče," řekla iDNES.cz mluvčí policie Jihomoravského kraje Petra Vedrová.

Monyová podle něj platila u svých knih i výtisk a distribuci. "On je jen vydával pod svojí hlavičkou, ale na autorská nebo jiná práva neměl žádný nárok," uvedl Urbánek.

Monyová se s Ingrem majetkově vypořádala před dvěma lety. "I přesto mu Simona vyplatila jako odstupné za to, že odejde, a za svoje knihy, přes 1,2 milionu. Pak už neměl nárok vůbec na nic," dodal. Rodina navíc podala návrh soudnímu komisaři, aby byl stanoven jako správce dědictví nejstarší syn Michal Ingr. Ačkoli má příjmení Ingr, pochází z prvního manželství.

Rozloučení s nejprodávanější českou spisovatelkou bude v úterý ve 13:15 v krematoriu v Jihlavské ulici. Už v pátek odpoledne mu předcházel pietní akt na Moravském náměstí, kterého se zúčastnily desítky lidí. Na náměstí její příznivci pokládali květiny a zapalovali svíčky.

Autoři: , ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Poslanci vydali Babiše a Faltýnka ke stíhání kvůli Čapímu hnízdu

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Premiéra Andreje Babiše a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka může policie stíhat kvůli podezření na podvod při...

Ze tří zón šumavského parku se stanou čtyři, přibudou klidová území

Pohled z rozhledny na Roklan

Z původních tří zón, které dosud tvořily Národní park Šumava, se letos mají stát čtyři. Čekají se ostrá vyjednávání....

Máme obavu z afrického moru prasat z Maďarska, říká šéf veterinářů

Ústřední ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád k africkému moru...

Když se před koncem loňského roku objevila první nakažená prasata mimo ohrazenou zónu na Zlínsku, znamenalo to, že se...

Najdete na iDNES.cz